No Time To Die Filmi Bir Kez Daha Ertelendi

No Time To Die Filmi Bir Kez Daha Ertelendi

Lanetli film No Time to Die; bir kez daha vizyon tarihini erteledi.

İlk olarak Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan, sadece zamanla dünyanın dört bir yanına yayılarak bütün dünyada korkuya niçin olan Corona virüsü, beyazperde dünyasında da etkisini hissettiriyor. Çin ve İtalya şeklinde Corona virüsünün görüldüğü ülkelerde çekilmesi planlanan pek çok filmin prodüksiyonu sekteye uğrarken, insanların sinema salonu şeklinde kapalı alanlarda uzun süre zaman geçirmek istememesi gişe rakamlarını da ciddi biçimde etkiledi. Korona virüsün neden olduğu bu seyirci düşüşünün filmlerinin gişedeki performansını etkilemesini istemeyen stüdyolar ise mühim filmlerini erteleme kararlarını almaya başladı.

Erteleme kararları ile ilgili ilk kayda değer haber No Time to Die filminden geldi. Daniel Craig’in James Bond karakterine son kez hayat verdiği No Time to Die filmi ABD’de 10 Nisan’da vizyona girmesi planlanıyordu. Film, aralarında Türkiye’nin de yer almış olduğu pek çok ülkede de nisan ayında gösterime girecekti. Ancak Korona virüs pandemisinin filmin gişe performansına zarar vermesinden endişe duyan MGM,  Eon Productions ve Universal , filmi kasım ayına erteleme kararı aldı. Filmin ABD’deki yeni vizyon zamanı 25 Kasım olarak belirlendi.

No Time to Die filmi için alınan bu karar ile aynı dönemde gösterime girecek Black Widow ve Mulan gibi yapımların ve benzer şekilde büyük bütçeli filmlerin de ertelenip ertelenmeyeceği sorusunu gündeme taşıdı. Öte taraftan Corona virüsü sebebiyle No Time to Die’ın kasım ayına ertelenmiş olması, kasım ayında vizyona girmesi beklenen bazı filmlerin de ertelenmesine neden olabilir. Gişede No Time to Die ile yüz yüze gelmek istemeyecek olan bu filmler için nasıl bir vizyon stratejisi izleneceğini bekleyip göreceğiz. Bu noktada No Time to Die’ın gişedeki en mühim rakibi Godzilla v. Kong olacak gibi görünüyor.

Fleabag ve Killing Eve’in yaratıcısı Phoebe Waller-Bridge‘in senaryosuna katkıda bulunmuş olduğu filmi Sin Nombre, Jane Eyre ve True Detective şeklinde yapımlarla tanınan Cary Fukunaga yönetiyor.

Daniel Craig’li No Time to Die konusu, MI6’teki görevinden ayrılıp Jamaika’da sessiz sakin bir hayata devam eden James Bond’un huzurlu hayatının bozulmasıyla gelişen olayları mevzu alıyor. Eski dostu olan CIA ajanı Felix Leiter (Jeffrey Wright) kapısını çalıp yardım isteyince Bond, kendisini yeni olayların içinde buluyor. Kaçırılan bir bilim insanını kurtarmaya çalışan Bond, oldukça tehlikeli yeni bir teknolojiye sahip olan esrarengiz bir suçluyla karşı karşıya geliyor.

Filmin oyuncu kadrosunda Daniel Craig ile birlikte Spectre‘da karşımıza çıkan Léa Seydoux ve tekrar aynı filmde Blofeld’e yaşam veren Christoph Waltz yer alıyor. Bohemian Rhapsody ile Oscar kazanan Rami Malek ise No Time to Die’ın yeni kötü karakteri olarak hikâyeye dâhil oluyor. Ayrıca filmde Lashana Lynch, Naomie Harris, Ben Whishaw, Rory Kinnear, Ralph Fiennes, Ana de Armas, Billy Magnussen ve Dali Benssalah benzer biçimde adlar de rol alıyor. Filmin tema şarkısını ise Billie Eilish seslendiriyor.

ABD’de vizyon tarihi 25 Kasım’a ertelenen No Time to Die’ın Türkiye vizyon zamanı henüz açıklanmadı. Ancak filmin ABD’deki vizyon tarihinden bir hafta önce, yani 18 Kasım’da gösterime girmesi bekleniyor.

Bond 25

Bond 25

Vizyon Tarihi: 03 Nisan 2020
Tür:
Yönetmen:

Yorumlar