Norveç’li Oyuncu Kristofer Hivju da Corona Virüsüne Yakalandı

Norveç’li Oyuncu Kristofer Hivju da Corona Virüsüne Yakalandı

Game of Thrones dizisinin tanınan ismi Kristofer Hivju corono testinin pozitif çıktığını açıkladı.

Çin’ in Wuhan kentinde ortaya çıkan sonrasında tüm dünyaya yayılan Corona virüsü salgını birçok sektör gibi sinema sektörünü de etkisi altına almayı başardı. Ertelenen çekimler, iptal edilen projeler ve etkinlikler olmasına rağmen Tom Hanks, Rita Wilson, Olga Kurylenko ve Idris Elba gibi ünlü isimlerde testlerinin pozitif çıktığını açıkladı.

Instagram hesabında yaptığı paylaşımda test sonucunun pozitif çıktığını duyuran Hivju şu ifadeleri kullandı: “Sağlığımız iyi, sadece bir soğuk algınlığının hafif belirtileri var. Bu tanının yıkıcı olacağı, yüksek risk altında olan insanlar var, o yüzden herkesi çok dikkatli olmaya çağırıyorum; ellerinizi yıkayın, diğer insanlardan 1.5 metre uzakta durun, kendinizi karantinaya alın, virüsün yayılmasını durdurmak için ne yapmanız gerekiyorsa onu yapın."

The Witcher’ ın 2. Sezonunda rol alan Kristofer Hivju’nun salgınına yakalandığını açıklamasının ardından Netflix, sette bulunan diğer ekip üyelerinden kendilerini izole etmelerini isteyerek çekimleri durdurdu. 

Yorumlar