Nuri Bilge Ceylan; Ahlat Ağacı Belgeseli Yayınladı

Nuri Bilge Ceylan; Vimeo platformu’nda Ahlat Ağacı belgeseli yayınladı.

Dünyaca ünlü sinemacımız Nuri Bilge Ceylan’ın son filmi Ahlat Ağacı’nın çekim süreci ve kamera arkasında yaşananlar belgesel haline getirildi. Belgesel; Vimeo platformunda yayınlandı. Belgesel için Youtube hesabında da bir fragman paylaşan Ceylan’ın Ahlat Ağacı belgesele ulaşmak isteyenler Vimeo’dan ücretini ödeyerek izleyebilecek.

 

Ahlat Ağacı Belgeseli 3 Bölüm, 6.5 Saat

Üç saatten uzun bir film olan Ahlat Ağacı’nın kamera arkasında yaşananları anlatan belgesel 3 bölüm halinde yayınlandı. Belgeselin toplam uzunluğu da 6.5 saat olacak. Nuri Bilge Ceylan sinemasının arka yüzünü gösteren belgeselleri izlemek de filmlerini izlemek kadar uzun zaman alacak. Belgeselin bölümlerini 3.99 dolara kiralayıp 48 saat içinde izlemek veya 9.99 dolara kalıcı olarak satın almak mümkün. İlgili Vimeo sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.
 

Ahlat Ağacı Filminin Konusu ve Kadrosu

Ahlat Ağacı filminde dokunaklı bir baba oğul hikayesini yazar olmaya çalışan ve dünyayı farklı yorumladığı için sürekli çevresiyle çatışma ve arayıp halinde olan Sinan karakteri üzerinden görüyoruz. Çehov ve Dostoyevski izlerinin dolu olduğu filmin çekimleri Çanakkale’nin Çan ilçesine yapıldı. Filmin oyuncu kadrosunda Doğu Demirkol, Murat Cemcir, Bennu Yıldırımlar, Serkan Keskin ve Hazar Ergüçlü gibi isimler yer alıyor. 
 
Ahlat Ağacı

Ahlat Ağacı

Vizyon Tarihi: 01 Haziran 2018
Tür:
Yönetmen:
Yapımcı:

Yorumlar