Nuri Bilge Ceylan'ın Yeni Filminin Adı Açıklandı

Nuri Bilge Ceylan'ın Yeni Filminin Adı Açıklandı

TRT 12 Punto Senaryo Yarışması başvuruları başladı.

TRT’nin her sene düzenlediği 12 Punto TRT Senaryo Günleri’nin detayları duyuruldu. Mart ayına kadar kısa ve uzun film dalında film senaryolarının yarışmaya başvurabileceği 12 Punto Senaryo Günleri kapsamında ödüller verilecek, atölyeler ve yarışmalar düzenlenecek. Ayrıca etkinlikte senaryo eğitimleri de yer alacak. Bu yıldan itibaren etkinliğe Ustaya Saygı TRT Ortak Yapım Ödülü adında bir ödül ekleniyor. Bu ödülü alacak olan ilk isim ise Türk sinemasının dünya çapında tanınan büyük ustası Nuri Bilge Ceylan olacak.

Nuri Bilge Ceylan’ın Yeni Filminin İsmi: Kuru Otlar Üstüne

12 Punto TRT Senaryo Günleri ile ilgili yapılan duyuruda Nuri Bilge Ceylan’ın bir sonraki filminin ismine de yer verildi. En son Murat Cemcir ve Doğu Demirkol’lu Ahlat Ağacı filmi ile karşımıza çıkan ve Altın Palmiye için yarışan Nuri Bilge Ceylan’ın yeni filminin ismi Kuru Otlar Üstüne olacak. Yeni filmin konusu ve kadrosu ile ilgili şimdilik hiçbir şey bilinmiyor ancak filmin bir Çehov uyarlaması olabileceği yönünde dedikodular mevcut.

Nuri Bilge Ceylan; Yapımcısı İle Yolları Ayırdı

Kış Uykusu filmiyle 67. Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye’ye kavuşan, İklimler, Bir Zamanlar Anadolu’da gibi filmleriyle dünya çapında birçok ödül kazanan en son Ahlat Ağacı ile tekrar Altın Palmiye için mücadele eden Nuri Bilge Ceylan; Ahlat Ağacı filminin ardından kariyeri boyunca birlikte çalıştığı yapımcı Zeynep Atakan ile yollarını ayırmıştı.

Yorumlar