Ölü Yatırım Film Afişi

Ölü Yatırım Filmi Eleştirisi

Pek de iyi olduğu söylenemeyen komedi filmlerimizin arasına böyle yapımlar da eklenince hiç umudum kalmıyor doğrusu.

Türk komedi filmleri... Pek de iyi olduğu söylenemeyen komedi filmlerimizin arasına böyle yapımlar da eklenince hiç umudum kalmıyor doğrusu. Sinemacıların işin sadece görüntüden ibaret olmadığını anlaması gerekiyor. Evet, filmin görüntülerinde göze batan bir sorun yoktu ama hikayesinde ve karakter gelişiminde o kadar büyük boşluklar vardı ki izleyenleri sadece yordu. Yan karakterleri geçtim, ana karakterlerin değişimini takip edebilmemiz için bize herhangi bir süre tanımayan filmde bir anda her şey oluveriyor ve bir anda her şey mahvoluyor. Gerekli temellendirmeler olmayınca ne olduğu belirsiz bir iş ortaya çıkıyor. Film hikaye aşamasındayken “Babaları mezarcı olan iki kardeş olsa.  Bu kardeşler de eli yüzü düzgün tipler olmasa. Babaları ansızın ölünce vasiyeti üzerine mezarlıkta yaşasalar. Güzel hikaye çıkar buradan" denilip klişe olabilecek ne varsa koymuşlar gibi. Mezarlık olmazsa olmazı hayalet, korkunç uzun adam, hazine, fakir ama gururlu gençler, mafya babaları,  zengin kızlar... saymaya gerek var mı ? Sizler de bunları bir araya getirip bir film çekebilirsiniz çünkü.   
Neslihan Yıldız Alak’ı genellikle yapımcı koltuğunda görürken bu sefer yönetmen koltuğuna geçmiş iyi mi yapmış kötü mü yapmış bilemeyeceğim. Ama yapıcılık yaptığı işlerden anlamış olmalıydı iyi senaryo ile kötü senaryo arasındaki farkları.   
Oyuncu kadrosunda yer alan isimler Serkan Dağlı, Anıl Çelik, Öykü Çelik, Ceren Kaplakarslan, Nursel Köse, Köksal Engür, Ekin Mert Daymaz şeklinde. Aralarında kendini belli eden oyuncu Öykü Çelik. Sempatikliği ile hikayeye güzel bir hayalet olmuş.   
Uzun lafın kısası ortalamanın altında kalan Ölü Yatırım filmi, bu hafta gitmeniz için tavsiye edeceğimiz filmlerden birisi değil. Daha güzel ve kaliteli filmlerde görüşmek üzere.
 

Yorumlar