One Night in Miami Filminin Fragmanı Yayınlandı

One Night in Miami Filminin Fragmanı Yayınlandı

Zengin kadrosu ile göz dolduran One Night in Miami filminden ilk fragman yayınlandı.

If Beale Street Could Talk filmindeki etkileyici performansıyla Oscar’a layık görülen Regina King‘in ilk uzun metrajlı filmi olan One Night in Miami’den fragman yayınlandı.  Film, Malcolm X, Muhammed Ali, Sam Cooke ve Jim Brown gibi isimleri bir araya getiren konusuyla dikkat çekiyor.

Venedik Film Festivali’nde dünya prömiyerini gerçekleştiren yapım ödül sezonunda iddialı olacağını belli eden filmlerden biri oldu. Kemp Powers’ın büyük beğeniyle karşılanan tiyatro oyunundan uyarlanan filmin kadrosunda Kingsley Ben-Adir, Eli Goree, Aldis Hodge, Leslie Odom Jr., Joaquina Kalukango, Nicolette Robinson, Beau Bridges ve Lance Reddick yer alıyor.

25 Şubat 1964 yılında genç  Cassius Clay -ya da sonraki yıllarda akıllara kazınacak adıyla Muhammed Ali- ağır siklet şampiyonluk maçında Sonny Liston’ı alt ettikten sonra Miami’de şampiyonluğunu kutlamaya hazırlanıyordur. Ancak insanlar Miami sahillerinde özgürce eğlenirken, Afro-Amerikalıların haklarını kısıtlayan Jim Crow Yasaları Clay’i bu büyük zaferini bir otel odasında kutlamaya zorlar. O gece Hampton House Motel’deki odasında Clay’e üç yakın arkadaşı katılır: Sivil haklar hareketinin en önemli figürlerinden Malcolm X, soul müziğin efsanevi isimlerinden Sam Cooke ve tüm zamanların en iyi Amerikan futbolu oyuncuları arasında gösterilen Jim Brown. Bu dört arkadaş, o gece sadece kişisel sorunlarını değil, başarı kazanmış siyahi erkekler olarak üstlenmeleri gereken sorumlulukları da konuştukları bir sohbete dalarlar. Sabah olduğunda dördü de o odadan dünyayı değiştirmeye kararlı bir şekilde ayrılacaktır.

One Night in Miami Filmi Fragmanı

One Night in Miami, 25 Aralık’ta ABD’de vizyondaki yerini aldıktan sonra 15 Ocak tarihinde de Prime Video’da izleyicisi ile buluşacak. 

Kaynak: https://filmloverss.com/one-night-in-miami-filminden-ilk-fragman-yayinlandi/

Yorumlar