Online Yüzüklerin Efendisi Oyunu Geliyor

Online Yüzüklerin Efendisi Oyunu Geliyor

Yüzüklerin Efendisi’nin sadece dizisi değil oyunu da geliyor.

J.R.R. Tolkien tarafından kaleme alınan ve Peter Jackson tarafından da sinemaya aktarılan Yüzüklerin Efendisi serisinin telif haklarını elinde bulunduran Amazon bilindiği üzere kendi platformu olan Amazon Prime için bir Yüzüklerin Efendisi dizisi hazırlıyor. Bu süreçte Amazon Oyun Stüdyoları da boş durmadı ve ilginç bir projeye imza attı. Buna göre Yüzüklerin Efendisi’nin MMORPG türünde bütün platformda oynaması ücretsiz olan bir oyunu çıkacak.

 

Yüzüklerin Efendisi Oyunu Diziden Tamamen Bağımsız

Amazon Stüdyoları Yüzüklerin Efendisi oyununu Leyou işbirliği ile hayata geçirecek. Oyun filmlerin anlattığı dönemden çok çok öncede geçecek. Oyunun temel aldığı evrenin filmlerdeki değil kitaplardaki evren olduğunu söyleyebiliriz. Oyunun yapımı, konusu ve anlatısı dizidekinden tamamen bağımsız olacak.
 

Bu İlk Yüzüklerin Efendisi Oyunu Değil

Yüzüklerin Efendisi’ni konu edinen bilgisayar oyunları daha önce de çıkmıştı. Örneğin en çok bilinen oyun 2007 tarihli The Lord Of The Rings Online isim oyundu. Ancak o oyun filmlerin geçtiği dönemde ilerlemekteydi. Yeni oyunun temasının tamamiyle farklı olacağı biliniyor. Orta Dünya’yı keşfetmeyi bir fanteziden öteye götüren oyun olarak tasvir edilen yapımın çıkış tarihi veya uygun olacağı platformlarla ilgili bir bilgi henüz paylaşılmadı.
 
Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği

Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği

Vizyon Tarihi: 21 Aralık 2001
Yönetmen:

Yorumlar