Orlando Bloom, Amazon İçin Dizi Hazırlıyor

Orlando Bloom, Amazon İçin Dizi Hazırlıyor

Orlando Bloom, İnsan Hakları Avukatı Jared Genser'ı konu alan bir dizi için hazırlıklara başladı.

Henüz ilk aşamalarında olan projede, insan hakları avukatı Jared Genser'ın hikayesi anlatılacak. Jared Genser, dünyanın çeşitli bölgelerinde siyasi tutukluların serbest bırakılması için verdiği mücadele ile tanınıyor. Genser'ın hikayesi, Orlando Bloom ve Amazon işbirliği ile dizi haline getirilecek. Dizinin yapımcılığını Orlando Bloom ve eski HBO yöneticisi Bruce Richmond birlikte üstlenecek.

Avukat Jared Genser Hakkında

İnsan hakları avukatı Jared Genser, siyasi tutukluların serbest bırakılması için verdiği mücadele ile New York Times tarafından "The Extractor" olarak adlandırıldı. Kendisi Perseus Strategies'in genel müdürü ve Freedom Now şirketinin de kurucusu olarak biliniyor. Genser, dünyanın birçok yerinde yüksek riskli olarak tutulan vicdan mahkumlarının ve insan hakları mahkumlarının serbest kalması için kendini adamış durumda.

Jared Genser, daha önce eski Çek Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Václav Havel, eski Malezya Başbakan Yardımcısı Anwar İbrahim, eski Maldivler Devlet Başkanı Mohamed Nasheed ve Nobel Barış Ödülü sahipleri Aung San Suu Kyi, Liu Xiaobo, Desmond Tutu ve Elie Wiesel'i temsil etmişti. Şu günlerde ise İran Siamak ve Baquer Namazi'de tutuklu Amerikalıların serbest kalması için çalışmalarına devam ediyor.

Yorumlar