Örümcek Adam Marvel'dan Ayrılıyor

Örümcek Adam Marvel'dan Ayrılıyor

Rekor kıran Spider-Man Marvel bünyesinden ayrılıyor.

Sony ile Marvel’ın anlaşmalı ortak karakterlerinden olan Spider-Man; Marvel evreninde ve Avengers serisinde uzun yıllar geçirdi. Marvel’da efsanevi bir fazı da bitiren rekortmen Avengers: Endgame filminde de yer alan Örümcek Adam; son olarak Örümcek Adam: Evden Uzakta filmi ile sinema severlerin karşısına çıktı. Dün sizlere ilettiğimiz haberde Örümcek Adam: Evden Uzakta filminin Sony tarihinin en çok hasılat elde eden filmi olduğunu belirtmiştik. Bugün ise Örümcek Adam’ın senelerdir yuvası olan Marvel’dan ayrılmak üzere olduğunu iletiyoruz.

 

Marvel Ve Sony; Örümcek Adam Üzerinde Anlaşamadı

Mevcut koşullarda Marvel’ın sahibi Disney ile Örümcek Adam’ın asıl haklarına sahip olan Sony arasında; daha büyük payın Sony’e gideceği şekilde bir Örümcek Adam anlaşması mevcut. Örümcek Adam’ın son filmi olan Örümcek Adam: Evden Uzakta filmi 1 milyar dolar hasılatı aşıp Sony tarihinin en çok hasılat elde eden filmi olunca Marvel; Sony’e %50, %50 pay içeren bir anlaşma önerdi. Sony de doğal olarak çok kazanan karakterinin gelirlerinden feragat etmek istemedi ve bu anlaşmayı hemen reddetti. Sony anlaşmanın aynı şekilde devam etmesini istiyor. Marvel ve Sony arasında bir anlaşma yapılacak gibi durmuyor.
 

Örümcek Adam Filmleri Ne Olacak

Örümcek Adam karakteri beklendiği gibi Disney ve Marvel bünyesinden ayrılırsa artık filmleri Marvel Studios’un başındaki Kevin Feige yapmayacak. Ancak Örümcek Adam için daha önceden duyurulan ve anlaşması yapılan iki film projesi daha bulunuyor. Sony iki film için her şeyin hazır olduğunu ve Jon Watts’ın yöneteceği, Tom Holland’ın başrolünde yer alacağı filmlerin Marvel olmadan da kesinlikle çekileceğini belirtiyor. Ancak bu ayrılık en çok Marvel’a darbe vuracak gibi duruyor. Çünkü Iron Man’ın yerini Örümcek Adam doldurmaya çalışan Marvel; Evden Uzakta filmi ile bundan iyi bir sonuç almıştı.
 
Örümcek-adam: Evden Uzakta

Örümcek-adam: Evden Uzakta

Vizyon Tarihi: 05 Temmuz 2019
Yönetmen:
Yapımcı:

Yorumlar