Oscar'da Şov Yapan Joker Yeniden Vizyona Giriyor

Oscar'da Şov Yapan Joker Yeniden Vizyona Giriyor

Joker Filmi Oscar Adaylıklarının Ardından Vizyona Dönüyor

Başrolünde Joaquin Phoenix’in yer aldığı ve yönetmenliğini Todd Phillips’in yaptığı DC Evreni’nden ve Batman’dan olabildiğince sıyrılıp sadece kendi karakterinin iç dünyasını anlatan Joker filmi; Oscar’da aldığı adaylıkların ardından yeniden vizyona girecek. Oscar adaylığı sürecinde tam anlamıyla şov yapıp 11 dal ile en çok dalda adaylık elde eden Joker’in; başta En İyi Erkek Oyuncu Ödülü olmak üzere en az birkaç Oscar Ödülü kazanmasına kesin gözüyle bakılıyor.

1 Milyar Dolar Hasılatın Ardından Joker Yeniden vizyonda

Joker filmi bir süre önce dünya çapında 1 milyar dolarlık hasılatı aşmış ve vizyon sürecini tamamlamıştı. Hatta filmin DVD ve Bluray versiyonları da uzunca bir süredir satışta. Ancak Oscar Ödülleri’nde 11 dalda adaylık alıp film tekrar gündeme oturunca Warner Bros filmi bir haftalığına yeniden vizyona sokma kararı aldı. Ödül töreninden önce filmin tanınırlığını daha da arttırmak isteyen Warner Bros; sinemaseverlere filmi ilk veya ikinci kez izleme şansı verecek. Joker filminin bu bir haftalık süreçte ülkemizde vizyona girip girmeyeceği ise henüz bilinmiyor.

Golden Globes, BAFTA ve Oscar Ödülleri’nde Joker Şovu

Joker filmi geçtiğimiz senenin en “popüler” filmleri arasında yer aldı. Ancak birçok popüler film gibi ödül sezonunda sanat filmlerinin gölgesinde kalmadı. Film ilk önce Golden Globes Ödülleri’nde En İyi Erkek Oyuncu ve En İyi Orijinal Müzik dallarında ödül aldı. Ardından İngiltere’nin en büyük film organizasyonu olan BAFTA’da ve Oscar Ödülleri’nde birçok adaylık elde etti. Joker’in bu iki festivalde de birçok dalda ödül almasına kesin gözüyle bakılıyor.

Yorumlar