Oscar Ödüllü Animasyon Hair Love Dizi Oluyor

Oscar Ödüllü Animasyon Hair Love Dizi Oluyor

Oscar Ödülünü kazanan kısa animasyon filmi “Hair Love“ HBO Max için dizi haline getiriliyor.

2020 Oscar Ödül Töreninde kısa animasyon dalında Matthew A. Cherry'nin "Hair Love" filmi ödüle layık görülmüştü. Bu başarıdan sonra "Hair Love" filmi, HBO Max için 12 bölümlük bir dizi haline getirilecek. "Young Love" adını alacak dizi, kısa filmdeki karaktere dayanacak. "Young Love" projesinin hayata geçirilmesinde Matthew A. Cherry, animasyonun usta ismi Carl Jones ile birlikte showrunner olarak görev alacak.

Dizinin üretiminde Blue Key Entertainment şirketini temsilen Monica A. Young (Hair Love filminin yapımcısı) ve Lio Forge Animation şirketini temsilen David Steward II ve Carl Reed birlikte çalışacak.

"Hair Love" ve "Young Love" Projelerinin Konusu

"Hair Love" animasyon filminde bir Afro-Amerikan baba ile kızı Zuri'nin karşılaştığı bir zorluk anlatılıyor. Kızının saçını ilk kez yapmak zorunda kalan babanın verdiği mücadeleyi izlerken baba-kız arasındaki ilişkiyi de görmemizi sağlıyor. "Young Love" filminde ise "Hair Love" dizisindeki aileye odaklanılacak. Karakterler genişletilecek ve dizide ailenin yaşamındaki komediye, aşk dolu hikayelerine, sosyal sorunlarına, aile ilişkilerine yer verilecek. Daha iyi bir hayat için uğraşan ailede ebeveynler Stephen ve Angela, küçük kızları Zuri ve evcil hayvanları Rocky ile tanışacağız.

"Young Love" Dizisi Hakkında Açıklamalar

"Hair Love" dizisinin yaratıcısı Matthew A. Cherry, yeni projesi hakkında “Stephen, Angela ve Zuri'nin hikayesini anlatmaya devam etmekten ve animasyonlu bir dizi olarak “Hair Love” adlı kısa filmimizde kurduğumuz genç bir ailenin dinamiklerini daha fazla anlatacak olmaktan dolayı heyecan duyuyorum. Young Love'ı dünyaya çıkarmamıza yardımcı olmak için Sony Pictures Animation ve HBO Max'ten daha iyi ortaklar bulamazdık.” dedi.

HBO Max şirketinin başkan yardımcısı Billy Wee ise projeyle ilgili "Hair Love" her yaştan izleyiciyle derin bir yankı uyandıran bir bağ kurdu. Matthew ve Sony Animation’ın yaratıcı sesleri HBO Max ailesine hoş bir katkı daha sunacak. Bu neşeli hikayeyi dünyaya getirmek için sabırsızlanıyoruz.” dedi.

Yorumlar