Oscarlı Oyuncu Timothy Hutton’a Tecavüz Suçlaması

Oscarlı Oyuncu Timothy Hutton’a Tecavüz Suçlaması

Hollywood'un ünlü aktörü Timothy Hutton; Sera Johnston'a tecavüz etmekle suçlandı.

Hollywood dünyasında, yapımcı Harvey Weistein’la gündeme bomba gibi düşen cinsel taciz ve tecavüz skandallarına yenisi eklendi. ‘Me Too’ etiketiyle birçok kadının çeşitli platformlar üzerinden uğradığı tacizleri anlatmasının ardından Hollywood dünyasının birçok ismi çeşitli suçlamalarda bulundu. Bu isimlere Oscar ödüllü oyuncu Timothy Hutton da katıldı. Kanadalı eski model Sera Johnston, 14 yaşındayken Timothy Hutton’un kendisine tecavüzde bulunduğunu öne sürdü. 

Sera Johnston; Tecavüzün Vancouver'de Geçtiğini Anlattı

Sera Johnston’un ifadesine göre olay, 1983 yılında Vancouver’de gerçekleşti. O tarihlerde, Hutton Iceman filminin çekimleri için Kanada’daydı ve bir restoranda Johnston’la tanıştı. Hutton’un kendisini arkadaşları ile beraber otele davet ettiğini söyleyen Johnston, gecenin ilerleyen saatlerinde bir şeyler içtikten sonra oyuncunun odasına geçtiklerini belirtti. Geri çevirmesine rağmen Hutton’un kendisini öpmeye başladığını ve “Sorun yok, uzun sürmeyecek. İyi olacaksın.” dedikten sonra tecavüze uğradığını iddia etti. Eski model, bu olay sorusunda Hutton’un bir arkadaşının da onları ilerlediğini iddia ederek Vancouver Polis Merkezine şikayette bulundu. Basında olayın detaylarına ilişkin çelişkili ifadeler bulunsa da Sera Johnson’ın iddiası büyük yankı uyandırdı. #MeToo akımına kadar yaşadığı bu trajik olayı anlatmaktan ve insanların kendisine inanmamasından korktuğunu belirterek itirafta bulundu.

Timothy Hutton; Tecavüz İddialarını Reddediyor

Tüm bu iddialar karşısında Timothy Hutton, Buzzfeed’e yaptığı açıklamalarla bu suçlamaları reddetti. Hutton, hiçbir zaman Johnston ile tanışmadığını, anlattıklarının uydurma bir hikayeden ibaret olduğunu, modelin kendisini küçük düşürmek istediğini ve finansal amaçlarla kendisinden para koparmaya çalıştığını vurguladı. 

Harvey Weinstein geçtiğimiz günlerde 25 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Bu karar sonrasında Hollywood, #MeToo hareketinin en güçlü olduğu dönemlerini yaşarken Hutton-Johnston davasının süreci ve sonucu merak konusu…

Yorumlar