Oscarlı Yönetmen Taika Waititi’den Sömürge Filmi

Oscarlı Yönetmen Taika Waititi’den Sömürge Filmi

Oscarlı yönetmen Taika Waititi, kurucusu olduğu Piki Films şirketi ile yerlilerin sömürgeleştirilmesini anlatan bir film çekecek.

Yönetmen Taika Waititi, şu sıralar Yeni Zelanda’da yaşayan yerlileri anlatacak üç yeni film projesi üzerinde çalışıyor. Waititi, bu 3 yeni filmi, kendi kurduğu prodüksiyon şirketi Piki Films ile hayata geçirecek. Filmlerin yönetmenliğini kimlerin üstleneceği hala belirsizken projelere Piki Films şirketi dışından birilerinin katılıp katılmayacağı da açıklanmadı.

İlk Film Bir Kitap Uyarlaması Olacak

Taika Waititi, bir projesinde Tina Makereti’nin “The İmaginary Lives Of James Poneke” isimli kitabını uyarlayacak. Bu kitapta 1840’lı yıllarda Yeni Zelanda’da yaşayan Maori halkından bir gencin Londra’ya uzanan maceraları anlatılıyor. Başlarda bu Maorili genç, Londra’da olmaktan büyük keyif alırken, ilerleyen süreçte Maorili bir yerli olmasının vahşi olmak olarak algılanmasıyla dışlanacak ve ırkçılığa maruz kalacak. 

İkinci Film Bir Stand-Up Uyarlaması Olacak 

Taika Waititi, ikinci filminde ise Angella Dravid’in “Down The Rabbit Hole” isimli, ödül alan stand-up showunu uyarlayacak. Showunda Angella Dravid, dünyanın bir ucunda yaşayan bir adamla üç kez evlenme girişiminde bulunmasını konu edinmişti. Filmde de, bu olay anlatılacak ancak başrolümüz yanlışlıkla İngiliz hapishanesine mahkum edilecek ve mahkumiyeti boyunca yaşadıkları ile kendisini keşfedecek. 

Taika Waititi’nin Üçüncü Filmi: Better The Blood

Üçüncü ve son projede ise Morili bir dedektifin yerli halkı sömürgeleştirmeye çalışanların peşine düşme ve onlardan intikam alma hikayesini izleyeceğiz. “Better The Blood” adıyla seyirci karşısına çıkacak olan filmde Michael Bennet ve Jane Holland rol alacak. 

Daha önce Piki Films şirketi “Hunt For The Wilderpeople” ve “Jojo Rabbt” isimli filmlerinin prodüksiyonlarını üstlenmişti. Oscarlı yönetmen Taika Waititi’nin bu üç yeni projesinin ne zaman hayata geçirileceği ve ne zaman beyazperdede izleneceği henüz bilinmiyor.

Yorumlar