Otostopçunun Galaksi Rehberi Dizi Oluyor

Otostopçunun Galaksi Rehberi Dizi Oluyor

Douglas Adams’ın unutulmaz romanı Otostopçunun Galaksi Rehberi dizi olacak.

Unutulmaz yazar Douglas Adams tarafından bilim-kurgu ve kara mizah türünde yazılan ve kesinlikle bilime, geleceğe, uzaya merakı olan herkes tarafından okunması gereken Otostopçunun Galaksi Rehberi kitabı dizi haline getiriliyor. Diziyi yakın zamanda Disney tarafından satın alınan ve ilerde Disney+ ile birleştirilmesi beklenen, ABD’nin en bilinen yayıncılık servislerinden Hulu yayınlayacak. Hulu’nun ülkemize bir hizmeti bulunmuyor ve dizinin ülkemizde yayınlanıp yayınlanmayacağı şimdilik bir muamma.

 

Otostopçunun Galaksi Rehberi Kitabının Konusu

Otostopçunun Galaksi Rehberi (Hitchhiker’s Guide To The Galaxy) kitabı dünyalı Arthur Philips Dent ve uzaylı arkadaşı Ford Prefect’in maceralarını anlatıyor. Galaksiler arası bir otoban inşaa edilirken Dünya yok edilince bu ikili ellerine havlularını alıp otostop ile evreni dolaşmaya başlarlar. Kitap daha önce de dizi ve film haline getirilmeye çalışılmıştı.
 

Dünya Çapında Havlu Günü İle Kutlanıyor

Douglas Adams’ın ve Otostopçunun Galaksi Rehberi kitabının dünya çapında çok sayıda tutkulu hayranı bulunuyor. Kara bir mizah diliyle aslında dünya ve yaşam ile ilgili tartışılan bir çok konuya da göndermeler yapan ve iyice analiz edilmesi gereken yapımın hayranları her yıl Havlu Günü adını verdikleri bir günde havlularını alıp bir araya geliyorlar. 

Bir Otostopçunun Galaksi Rehberi

Bir Otostopçunun Galaksi Rehberi

Vizyon Tarihi: 19 Ağustos 2005
Yönetmen:

Yorumlar