Oyun Devi Hideo Kojima'nın 2019'da En Sevdiği Filmler

Oyun Devi Hideo Kojima'nın 2019'da En Sevdiği Filmler

Oyun dünyasının devi Hideo Kojima; 2019’da ev sevdiği filmleri açıkladı.

Uzun yıllar ünlü oyun yapım şirketi Konami bünyesinde çalışan ve Konami’nin spor oyunları dışında ürettiği büyük yapımların çok büyük bir kısmının arkasındaki isim olan, en önemlisi Metal Gear Solid serisinin yaratıcısı olan Hideo Kojima; 2019 senesi içerisinde izlediği en iyi 5 filmi Twitter hesabından paylaştı. 2015 senesinde Konami’den ayrılan Kojima; gerçek bir sinema filmini andıran hikayeleri ve görüntüleri olan efsanevi oyunları ile tanınıyor. Kojima’nın çok konuşulan son oyunu ise Death Stranding oldu.

Hideo Kojima’nın En Sevdiği Filmler İçinde Parasite ve The Irishman Var

Hideo Kojima’nın 5 filmlik 2019 filmleri listesinde ilk iki sıra oldukça tanıdık ve tahmin edilebilir. Japon oyun tasarımcısı ilk sıraya memleketine yakın bir yerin filmini, dünya çapında büyük yankı uyandıran ve Oscar Ödülleri’ne damga vurması beklenen Bong Joon-ho filmi Parasite’ı koymuş durumda. Listede ayrıca usta yönetmen Martin Scorsese’nin efsanevi oyuncu kadrosuyla Netflix için yönettiği, son dönemin en popüler filmi The Irishman var.

Kojima’nın Listesinin Geri Kalanı Sürprizlerle Dolu

Hideo Kojima’nın favorileri arasında ikinci sırayı  Ali Abbasi filmi Border alıyor. Üçüncü sırasında The Irishman yer alırken dördüncü sırada yine Kojima’ya yakın topraklardan çıkan An Elephant Still Sitting var. Listenin son sırasında ise Cannes Film Festivali’nde masaya yumruğunu vuran aşk hikayesi Cold War bulunuyor.

Yorumlar