Oz Dizisi Oyuncusu İdama Mahkum Edildi

Oz Dizisi Oyuncusu İdama Mahkum Edildi

Çin, Oz dizisinin oyuncusu Karm Gillespie’i idama mahkum etti.

1997 ile 2003 seneleri arasında HBO’da yayınlanan Oz dizisinde rol alan Karm Gillespie, 2013 yılında Guangzhou şehrindeki havaalanında  7.5 kilogram metamfetamin ile yakalanmıştı. Yaşanan bu olayın ardından ne Çin’den ne Avustralya hükümetinden ne de Gillespie’ın ailesinden bir açıklama gelmemişti. Fakat geçen hafta yayınlanan bir habere göre Gillespie idam cezasına çarptırıldı. 

O senelerde ülke yönetiminden ve aileden herhangi bir açıklama yapılmayınca ünlü oyuncunun yakın çevresi Gillespie’ın kaybolduğuna inanıyorlardı. Gillespie’ın arkadaşı Roger James Hamilton Facebook hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Onu birkaç sene boyunca aradık çünkü birden ortadan kaybolmuştu. Ardından sıfırfan bir hayata başlamak istediğini düşünerek bu arayışlarımıza son vermiştik. Bugün başına gelenleri öğrendim” dedi.

Avustralya Başbakanı Scott Morrison verilen idam kararı sonrası “ Gözaltına alındığı zaman bilgimiz vardı. Geçmişte Çin ile bu konuda kontağa geçtik. Ben ve hükümetim Karm Gillespie'nin Çin'de idam cezasına çarptırılması sebebiyle çok üzgünüz” dedi. 

Yorumlar