Paolo Sorrentino ve Toni Servillo'dan Büyük Buluşma

Paolo Sorrentino ve Toni Servillo'dan Büyük Buluşma

Yönetmen Paolo Sorrentino'nun yeni filmi “The Hand of God“ın başrolünde Toni Servillo olacak.

Oscar ödüllü yönetmen Paolo Sorrentino, Netflix için hazırladığı "The Hand of God" filmi için hazırlıklara başladı. Proje Fremantlemedia desteği ile The Apartment şirketi tarafından üretilecek. Prodüksiyonu Sicilya'nın Stromboli adasında gerçekleşecek olan filmin başrolünde ise Toni Servillo olacak. Filmin hikayesi sır gibi gizli tutulmaya devam ediliyor ancak "The Hand of God" başlığı, Arjantinli futbol efsanesi Diego Maradona’nın 1986’daki Dünya Kupası çeyrek finalinde attığı golün filmin hikayesinde yer alacağı tahmin edilmesine neden oluyor. Filmin konusu ve detayları ile ilgili yapılacak açıklamaların, bütün söylentilere son vermesi bekleniyor.

20 Yıl Aradan Sonra Napoli'ye Dönüş

Yönetmen Paolo Sorrentino'nun ilk uzun metrajlı filmi olan "L'uomo in Piu" 2001 yılında Napoli'de çekilmişti. Bu filmde Toni Servillo yine başroldeydi ve kokain bağımlısı bir kulüp şarkıcısını canlandırmıştı. Şimdi ünlü ikili 20 yıl aradan sonra tekrar Napoli'de olacak. Yönetmen Sorrentino, "The Hand of God" isimli filmi ile ilgili tanıtım açıklamalarında "samimi ve kişisel bir film" olacağından bahsetmişti. Filmin, Sorrentino'nun anavatanı Napoli'de çekilecek olması ve çocukluğundan izler taşıyacak olması, yönetmenin köklerine dönüşü olarak anlam bulacak.

Sorrentino ve Servillo'nun Projeleri

Usta oyuncu Toni Servillo, "L'uomo in Piu" filminin ardından Paolo Sorrentino'nun 4 farklı filminde daha rol aldı. 2004 yapımı olan ve Türkçeye Aşkın Getirdikleri olarak çevrilen Le "Conseguenze dell'amore" filminde Servillo, bir çete için çalışan, aynı zamanda eroin bağımlısı olan bir muhasebeciyi canlandırmıştı. 2008 yılında ise "Il Divo" filminde İtalyan politikacı Giulio Andreotti rolü ile seyirci karşısına çıkmıştı. İkili 2014 yılında "La Grande Bellezza" filminde beraber çalışmıştı ve bu filmde Servillo, sosyetik yazar Jep Gambardella karakterine hayat vermişti. "La Grande Bellezza" En İyi Uluslararası Film Oscar'ına layık görülmüştü. Son olarak Servillo, 2018 yapımı olan ve Sorrentino imzalı "Loro" filminde medya patronu, kulüp başkanı ve siyasetçi Silvio Berlusconi rolüyle beyazperdedeki yerini almıştı.

Yorumlar