Polonya'nın Oscar Adayı Never Gonna Snow Again

Polonya'nın Oscar Adayı Never Gonna Snow Again

Malgorzata Szumowska’nın yeni filmi “Never Gonna Snow Again“, En İyi Uluslararası Film Oscar'ı için Polonya adına aday gösterildi.

Coronavirüs salgını nedeniyle başta Cannes Film Festivali olmak üzere çeşitli uluslararası sanat ve sinema etkinlikleri iptal oldu veya ileri bir tarihe ertelenmişti. Erteleme kararlarının ardından önümüzdeki ay iki büyük uluslararası film festivali gerçekleşecek. 77. Venedik Film Festival 2-12 Eylül tarihleri arasında, Toronto Film Festivali ise 10-20 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek. Festivallerin programları açıklandıkça bu yıl içerisinde adından söz ettirecek filmler de belli olmaya başladı.

2021 Oscar İçin Adaylar Belli Oluyor

Toronto ve Venedik Festivallerinde ön plana çıkan filmler, Oscar Ödülleri için adaylıklarını güçlendiriyorlar. Bu süreçte En İyi Uluslararası Film Oscar'ı için yarışacak ilk filmin ismi de belli oldu. Polonya, "Never Gonna Snow Again" filmi ile 2021 En İyi Uluslararası Film Oscar'ı için ilk aday adayı oldu.

Polonya'yı Malgorzata Szumowska Temsil Edecek

Oscar Ödüllerinde, Cialo ve Twarz filmleri ile tanınan birçok uluslararası festivalde ödül sahibi olan Malgorzata Szumowska; Polonya'yı temsil edecek. Szumowska, geçtiğimiz yıl dram ve korku türündeki "The Other Lamb" filmi ile seyirci karşısına çıkmıştı. 2021 En İyi Uluslararası Film Oscar'ına ise "Never Gonna Snow Again" filmi ile aday olacak. Bu film, 77. Venedik Film Festivali'nde Ana Yarışma Bölümünde de yer alıyor. Filmin, Venedik'te herhangi bir ödüle layık görülmesi, onu Oscar ödülü için önemli bir aday haline getirecek. Daha önce Polonya adına katılan filmler, maalesef ki ülkesine bir ödül kazandıramamıştı. Dolayısıyla Szumowska'nın "Never Gonna Snow Again" isimli filminin Venedik Festivali'ndeki başarısı ve alacağı ödüller Polonya için büyük önem taşıyor.

"Never Gonna Snow Again" Filminin Konusu

Filmde, Polonya'da masör olarak çalışan bir Ukraynalı, müşterilerinin yaşadığı sitede bir guru figürü haline geliyor. Bu konum beraberinde çeşitli olaylara sebep oluyor. Filmin başrollerini Agata Kulesza ve Alec Uygoff paylaşıyor. Ayrıca filmin oyuncu kadrosunda Weronika Rosati, Maja Ostaszewska, Katarzyna Figura, Andrzej Chyra gibi önemli isimler yer alıyor.

Yorumlar