Proje Film Afişi

Proje Filmi Eleştirisi

Netflix’in yeni filmi Project Power’ın Cinedb eleştirisi karşınızda.

Pandemi sürecinde internet üzerinden yayın yapan platformlar giderek önem kazandı. Project Power, son zamanlarda Netflix üzerinden yayınlanan aksiyon yapımlarının en yenisi. 14 Ağustos’ta erişime açılan filmde, yönetmenliği Paranormal Aktivite 3 ve 4’ten tanıdığımız Henry Joost ve Ariel Schulmann ikilisi paylaşıyor. 
Film, alındığında 5 dakikalığına kişiye süper güçler veren bir hapın New Orleans’ta ortaya çıkmasıyla başlıyor. Hap, özellikle yer altında popülerleştikçe işler sarpa sarıyor. Ana karakterlerimizden Frank, New Orleans’taki insanları haptan korumak için durumu eşitlemeleri gerektiğini düşünen bir polis. Para kazanmak için hapları satan Robin ile birkaç aydır beraber çalışıyorlar. Robin ve Frank’ın yolları kaçırılan kızını bulmaya çalışan Art ile birleşiyor. Birlikte Art’ın kızını ve hapların kaynağını bulmaya çalışıyorlar.


Project: Power, 2020 yılında Netflix’in arka arkaya çıkardığı ortalama aksiyon filmlerinden biri olmaktan öteye gidemiyor. İlgi çekici bir konusu olsa da vaat ettiğine yaklaşamaması üzücü. Özellikle senaryo ve hikaye konusunda yeterince iyi olmadığını söyleyebilirim. Üçlü arasında Frank karakterinin motivasyon bakımından biraz daha irdelenmesini istesem de buna ulaşamıyoruz. Kötü adamlar konusunda ise yine akılda kalıcılık yakalanamamış, hikayenin sınırlarını zorlamaya çalışılmamış. 


85 milyon dolarlık bütçesiyle filmin özel efektleri başarılı. New Orleans ve siyahi kültürüne de güzel göndermelerde bulunmasının yanında yormayarak kendini izletiyor. Project Power amacı aksiyon izlemek olanlara, Extraction’ın hızına yetişemese de, güzel bir iki sahne sunuyor. Fakat bunun ilerisinde çok bir beklentiye girmemek gerektiği görüşündeyim. İnternet üzerinden ücretli hizmet veren şirketler arasında rekabet bu kadar artmışken, arka arkaya ortalama-ortalama iyi aksiyon filmleri çıkaran Netflix’in gelecekteki projeleri de bu seviyelerde mi olacak göreceğiz. Şimdiden iyi seyirler dilerim!

Yorumlar