Quentin Tarantino Emekli Mi Oluyor?

Quentin Tarantino Emekli Mi Oluyor?

Oscar ödüllü yönetmen Tarantino son filmini mi çekti?

Geçtiğimiz yaz Once Upon A Time filmi ile izleyici karşısına çıkan Tarantino akıllarda birçok soru işareti bıraktı. 1990’ ların başında kanlı şiddet sahneleri ve doğrusal olmayan öykü akışı ile sinema sektörüne bambaşka bir soluk getiren yönetmen, toplamda on film çektikten sonra yönetmenliği bırakacağını açıklamıştı. 

Once Upon A Time filmi ile dokuz film çeken usta yönetmen şimdiden emeklilikten söz etmeye başladı. Rolling Stone dergisine röportaj veren Tarantino: "Yeni bir baba ve yeni bir eş olarak edebiyata yaslanarak hayatımın üçüncü sahnesine geçmem için zamanın geldiğini hissediyorum. Ailemi de alıp Almanya'ya, Sri Lanka'ya ya da gelecek hikaye nerede geçecekse oraya gidemem. Biraz daha evkuşu ve biraz daha edebiyat adamı olabilirim. Sanırım yönetmenliğin genç işi olduğunu düşünüyorum. Sinemanın değiştiğini hissediyorum ve ben de eskilere aitim." sözlerini sarf etti.

Usta yönetmenin, bu yıl 92. Kez düzenlenecek olan Akademi Ödülleri’nde En İyi Film kategorisi dahil birçok dalda adaylığı bulunan Once Upon A Time filmi ile bir Oscar sahibi daha olması bekleniyor. 

Bir Zamanlar Şangay / Once Upon A Time İn Shanghai

Bir Zamanlar Şangay / Once Upon A Time İn Shanghai

Yönetmen:

Yorumlar