Quentin Tarantino Yönetmenliği Bırakıyor

Quentin Tarantino Yönetmenliği Bırakıyor

Usta yönetmen Quentin Tarantino; yönetmenliği bırakmak konusunda kararlı olduğunu açıkladı.

Dünyanın sayılı yönetmenlerinden olan ve bugüne dek birçok baş yapıta imza atan Quentin Tarantino daha önce ifade ettiği “10. filmde yönetmenliği bırakacağım” iddiasını yineledi. Bugünlerde en iddialı filmlerinden birisi olan Once Upon A Time In Hollywood’un dünya çapında vizyona girmesini bekleyen Tarantino; bu filmden sonra sadece bir film daha yönetip kenara çekilebilir.

 

Quentin Tarantino Ne Demişti?

Tarantino daha önce verdiği bir röportajında fazla yönetmenlik yapmanın büyüyü bir noktadan sonra bozduğunu ve kariyerinde hata yapmadan, bir nevi zirvedeyken bu işi bırakmak istediğini söylemişti. Bir yönetmen için 10 iyi filmin yeterli olduğunu söyleyen Tarantino; bundan sonra en fazla bir film daha yöneteceğini ve ardından yönetmenlik kariyerine son vereceğini yineledi. Tarantino; yönetmenliği bıraktıktan sonra kitap ve oyun yazarlığı yapmayı düşünüyor. Eğer usta yönetmen sözlerinde ciddiyse yöneteceği bir sonraki ve son filmin bir Star Trek filmi olması bekleniyor.

Brad Pitt İddiaları Doğruladı

Once Upon A Time In Hollywood filminde Leonardo DiCaprio ile birlikte başrolü paylaşacak olan tecrübeli oyuncu Brad Pitt; Quentin Tarantino’nun yönetmenliği bırakacağı yönündeki iddiaları doğruladı. Kendisinin blöf yapmadığını iddia eden Pitt, Tarantino’nun bir yönetmenin işi ne zaman bırakması gerektiğini iyi bildiğini söyledi.
 
Dipnot: Brad Pitt geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada Hollywood’da artık bayrağın genç oyuncularda olduğunu ifade ederek oyunculuğu bırakmaya hazırlandığının sinyallerini vermişti.
 
Bir Zamanlar... Hollywood'da

Bir Zamanlar... Hollywood'da

Vizyon Tarihi: 23 Ağustos 2019
Tür:
Yönetmen:

Yorumlar