Ray Bradbury Romanı The Halloween Tree Film Oluyor

Ray Bradbury Romanı The Halloween Tree Film Oluyor

Ray Bradbury’nin Türkçeye “Cadılar Bayramı Ağacı” ismiyle uyarlanan fantastik romanı “The Halloween Tree” sinemaya uyarlanacak.

Ray Bradbury, Fahrenheit 451 ve Mars Yıllıkları eserleri tanınıyor. Ancak şimdi Amerikalı yazarın 1972 yılında yayınlanan “The Halloween Tree” eseri sinemaya uyarlanıyor. Daha önce “The Halloween Tree” romanı, 1993 yılında film yapımcısı Mario Piluso tarafından uyarlanmış ve televizyonda gösterimi gerçekleşmişti. Bu animasyon uyarlama 1994 yılında Daytime Emmy En İyi Animasyon Senaryosu ödülünü kazanmıştı. 

Filmin beyazperde uyarlamasını ise The Fisherman filmi ile büyük ses getiren, ünlü yönetmen Will Dunn üstlenecek. Filmin prodüksiyonunu ise Londra ve Los Angeles merkezli şirket 42 sağlayacak. 42 adına Charlie Morrison, “The Halloween Tree” uyarlamasında süpervizör olarak yer alacak. 

Henüz filmin oyuncu kadrosu belli değil. Bu belirsizlik hem çekim takvimi hem de vizyon tarihi için geçerli. 

The Halloween Tree Filminin Konusu 

Ray Bradbury’nin “The Halloween Tree” romanında Cadılar Bayramı gecesinde küçük bir kasabada meydana gelen tuhaf olaylar anlatılıyor. Romanın kahramanı Thomas ve okul arkadaşları, ölüler diyarından gelen şeytani bir varlıkla mücadele ediyor. Bu şeytani varlık, arkadaşları Pip’i kaçırıyor, Thomas ve ekibi arkadaşlarını kurtarmak için büyük bir maceraya atılıyor. Thomas ve ekibine, Moundshroud adında gizemli bir yaratık yardım ediyor. Bu macera sırasında çocuklar dünyanın farklı yerlerine, farklı zamanlara yolculuk ederek Cadılar Bayramının temeline ve ölümün uygarlık içindeki yerine ilişkin birçok şey öğreniyorlar.

Yorumlar