Recep İvedik 6 Filminden Rekor Geldi

Recep İvedik 6 Filminden Rekor Geldi

Türkiye’nin en çok izlenen filmi ve serisinin son halkası Recep İvedik 6; vizyona güçlü bir açılış yaptı.

Uzun yıllar TV programları ile gündemde kalan Şahan Gökbakar’ın 2008 senesinde kardeşi Togan Gökbakar’ın yönetmenliğinde başlattığı Recep İvedik yolculuğu 5 filmle ve sayısız rekorla devam etti. Recep İvedik serisi en çok izlenen ilk film olmayı geçti en çok izlenen filmler sıralamasının ilk sıralarını neredeyse tamamen ele geçirdi. Serinin son halkası olan Recep İvedik 6’da ise Recep İvedik karakteri Afrika topraklarına gitti.

Recep İvedik 6 Gişede Çakıldı Mı?

Haberimize Recep İvedik 6 filminin kırdığı rekordan bahsederek başladık ancak birçoklarına göre Recep İvedik 6 filmi gişede çakıldı. Bu yorumların yapılmasının sebebi Recep İvedik 6 filminin açılış hafta sonundaki seyirci rakamı. 1.023.136 kişi tarafından seyredilen Recep İvedik 6 filmi serinin ilk filminin ardından en kötü açılışı gerçekleştirdi. Doğal olarak Recep İvedik 5 ile alt üst edilen seyirci ve hasılat rekorlarını tekrar geçme hayalleri de şimdilik suya düşmüş oldu. Ancak bu ilk 3 günde 1 milyonu aşan gişe verilerinin yeni sinema yasasına rağmen geldiğini yani kampanyasız bilet döneminde elde edildiğini unutmayalım.

Recep İvedik 6 Filminden Kasım Ayı Açılış Rekoru

Recep İvedik 6 filminin gişe verileri bir yandan eleştirilirken bir yandan da ortada bir rekor var. Serideki 5 filmin kırmadığı rekor kalmamışken 6. film de kendi rekoruna imza attı. Film daha önce Cem Yılmaz’ın unutulmaz filmi GORA’ya ait olan ve 716.965 seyirciyle kırılan Kasım ayı en iyi açılış rekorunu ilk 3 günde toplamda 1.023.136 seyirciye ulaşarak kırmış oldu.

Recep İvedik 6

Recep İvedik 6

Vizyon Tarihi: 08 Kasım 2019
Tür:

Yorumlar