Ricky Gervais Bu Kez Oscar'a Laf Çarptı

Ricky Gervais Bu Kez Oscar'a Laf Çarptı

Altın Küre’nin atarlısı Ricky Gervais bu sefer Oscar için ağzını açtı.

Son dönemlerde yaptığı sert salvolarla dikkat çeken ve zengin-elit sinema dünyasına ağır laflar sokan Ricky Gervais; Oscar Ödül Töreni’nin ardından yaptığı yeni bir yorumla yine gündem yarattı. Daha önce sunuculuğunu yaptığı Altın Küre Ödül Töreni’nde karşısında oturan herkesi azarlayan Gervais; bu kez Twitter’dan Oscar hakkında konuştu.

Ricky Gervais’ten Oscar’a Eşitlik Göndermesi

Altın Küre Ödül Töreni’nde varlıklı yapım şirketlerine Greta Thunberg’i hatırlatan Ricky Gervais; ödül kazanırsanız alın, teşekkür edin ve s….. olup gidin açıklamalarında bulunmuştu. Oscar Ödül Töreni ile ilgili ise Twitter’dan yaptığı açıklamada eşitlik üzerinden törene katılanlara laf çarptı. “Eşitlikle ilgili bütün o ilham verici konuşmalarınızı duymak için sabırsızlanıyorum ve sizin bu gece burada bulunduğunuz üç saatte, düşük ücretli göçmen ev personelinizin uyumak için izin alabilecek olması harika.” açıklamasını yapan Ricky Gervais; Parasite filmi üzerinden zengin-yoksul ayrımının epey konuşulduğu Oscar ortamında gündem oldu.

Ricky Gervais Prim ve Reklam Peşinde Mi?

Ünlü oyuncu Ricky Gervais’in Altın Küre ve Oscar’da yaptığı bu çıkışlarını havayı koklayarak kendisi ve projeleri ile ilgili prim sağladığı şeklinde yorumlayan birçok sinemasever var. Çünkü Gervais; çevre kirliliği, veganlık gibi temaların ön planda olduğu dönemde Altın Küre Ödül Töreni’nde zenginlere çevre ile ilgili laf çarparken Netflix’teki dizisi After Life’tan bahsetmişti. Parasite filminin eşitsizlik temasıyla ortalığı kasıp kavurduğu bu günlerde de eşitsizlikten yakınan Gervais yine kendi Twitter hesabından insanları Oscar izlemek yerine After Life dizisini izlemeye davet etti.

After Life

After Life

Yayın Durumu: Yeni Sezon Bekleniyor
Tür:
Yönetmen:

Yorumlar