Rise Of Empires: Ottoman Dizisinin Özel Gösterimi Gerçekleşti

Rise Of Empires: Ottoman Dizisinin Özel Gösterimi Gerçekleşti

Başrolleri arasında Tuba Büyüküstün'ün de yer aldığı Netfllix'in yeni belgesel dizisi Rise Of Empires: Ottoman'ın özel gösterimi Pera Müzesi'nde gerçekleşti.

Başrolllerinde Tuba Büyüküstün, Cem Yiğit Üzümoğlu, Selim Bayraktar, Birkan Sokullu, Osman Sonant, Tolga Tekin, Ushan Çakır ve Damla Sönmez gibi isimlerin yer aldığı Netflix'in yeni belgesel türündeki dizisi Rise of Empires: Ottoman'ın tüm oyuncu kadrosu ve yönetmen Emre Şahin katılımıyla özel gösterimi Pera Müzesi'nde gerçekleşti.
Dizi, yaptıkları ile tarihe damga vuran Osmanlı Padişahı Fatih Sultan Mehmet'in yükselişini ve İstanbul'un fethini konu alırken, Osmanlı İmparatorluğu'nun bu dönemini farklı bir açıdan ele alıyor. Rise of Empires: Ottoman'ın 1. bölümünün gösterildiği gecede dizinin yapım ekibinin yanı sıra sanat ve sinema camiasından bir çok davetli katıldı.

Rise of Empires: Ottoman Hakkında:

Dr. Emrah Safa Gürkan ve Prof, Dr. A.M Celal Şengör danışmanlığında kaleme alınan, yapımcılığını STX Entertainment ve Karga Seven'ın üstlendiği belgesel türündeki dizinin yönetmen koltuğunda Emre Şahin yer alıyor. Altı bölümden oluşan ve orijinal dili İngilizce olan dizinin çekimleri İstanbul'da gerçekleştirildi.

Rise of Empires: Ottoman Konusu:

Rise of Empires: Ottoman, tarihe damgasını vuran padişahlardan Fatih Sultan Mehmet’in yükselişini ve İstanbul’un fethini konu alırken dönemin Osmanlı İmparatorluğu’nu farklı bir açıdan ele alıyor.
Rise of Empires: Ottoman, tüm dünya ile birlikte aynı anda 24 Ocak'ta Netflix kullanıcılarının beğenisine sunulacak.

Yorumlar