Ritüel (Midsommar) Filmi Director's Cut Versiyonu İle Vizyona Giriyor

Ritüel (Midsommar) Filmi Director's Cut Versiyonu İle Vizyona Giriyor

Ari Aster’in son harikası Midsommar (Ritüel) filminin genişletilmiş hali vizyona giriyor.

Geçtiğimiz yıla The Hereditary (Ayin) filmiyle damga vuran ve Türkiye’de bile beklenenin üzerinde izlenme sayılarına ulaşan, korku filmlerinin dikkat çeken yönetmeni Ari Aster’in bu yıla damga vurmak amacıyla çektiği ve oldukça çok konuşulan filmi Midsommar (Ritüel)’den Türkiye’deki sevenlerini kıskandıracak bir haber geldi. Geçtiğimiz haftalarda Ritüel filminin ekstra sahneler içeren 171 dakikalık Director’s Cut versiyonunun bazı festivallerde gösterileceği duyurulmuştu. Filmin yapımcısı A24’ün yaptığı son açıklamaya göre filmin genişletilmiş hali 30 Ağustos’ta ABD çapında vizyona girecek.

 

Ritüel Filmi Türkiye’de Tekrar Vizyona Girecek Mi?

Günler öncesine kadar ABD çapında sinemalarda gösterilmesi gündemde olmayan Ritüel filminin Director’s Cut versiyonunun ABD dışına çıkıp çıkmayacağı hakkında şimdilik hiçbir şey bilinmiyor. Muhtemelen filmin ABD’de satışa sunulacak DVDleri de genişletilmiş versiyonda olacak. Ancak biz bu versiyonu Türkçe olarak asla izleyemeyebiliriz. 
 

Ritüel Filminin Konusu ve Oyuncu Kadrosu

Ari Aster’in yazıp yönettiği filmin oyuncu kadrosunda Florence Pugh ve Jack Reynor gibi isimler yer alıyor. Yaz Dönümü adı verilen bir İsveç geleneğine şahit olmak için küçük komüne ziyarete giden bir grup Amerikalı gencin başına gelenlerin anlatıldığı film gerek senaryosunun ilginçliği gerek absürd sahneleri gerekse de muazzam sinematografisi ile oldukça beğeni toplamıştı.
 

RİTÜEL (MIDSOMMAR) FİLMİNİN CİNEDB ELEŞTİRİSİNE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

 

Yorumlar