Roma Film Festivali'nin Açılış Filmi “Soul“ Olacak

Roma Film Festivali'nin Açılış Filmi “Soul“ Olacak

Pixar'ın yeni animasyon filmi “Soul“, Londra'daki prömiyerinin ardından, Roma Film Festivali'nin açılış gününde gösterilecek.

15-25 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek olan Roma Film Festivali programının detayları belli olmaya başladı. Yapılan açıklamaya göre festivalin açılış filmi, Disney ve Pixar'ın varoluşçu animasyon filmi "Soul" olacak.

"Soul" 20 Kasım 2020'de Vizyonda

Disney, "Soul" isimli yeni animasyon filminin, 20 Kasım 2020 tarihinde sinemalarda olmasını planlamıştı ancak giderek gelişen bir platform olan Disney Plus üzerinden de yayın yapılması dair planların olduğu belirtildi. Roma Film Festivali'nden önce "Soul" iptal edilen 2020 Cannes Film Festivali'nin lansmanı için seçilmişti. Cannes 2020 etiketi taşıyan "Soul", Cannes'te yer alan üçüncü Disney-Pixar filmi olma özelliği taşıyor.

Roma Festival Şefinden "Soul"a Övgü

Joe Gardner isimli bir ortaokul öğretmeninin varoluşsal açıdan hayatı sorgulamasını konu alan "Soul" filmi hakkında açıklama yapan Roma Festival Şefi Antonio Monda, "Pixar'ın son 30 yılda sinemadaki en heyecan verici ve devrim niteliğindeki yeni olaylardan birini temsil ettiğine inanıyorum. Soul, 15. Roma Film Festivali'nde herkese hitap edebilecek olağanüstü bir film." dedi.

Yapımcı Dana Murray'dan Açıklama

Dana Murray, 2017 yılında "Lou" isimli kısa filmi ile Oscar'a aday olarak gösterilmişti. "Soul" projesinde yapımcı olarak yer alan Murray için bu film ilk uzun metrajlı film olma özelliğini taşıyor. Yapımcı Murray, gözünde bu kadar önemli olan "Soul" için "Pete Docter duygusal açıdan derinlere giden filmler yapıyor. İnsanlar gerçekten hayatlarını düşünerek, yapılacaklar listelerine fazlasıyla sarılmış durumdalar. Film, küçük şeyleri takdir etmekle ilgili. Çoğu insan şu an arkadaşlarla sokakta bir parça pizza keyfi yapmayı eminim çok isterdi. Bu gibi küçük görünen şeyler aslında hayatın içinde hepimiz için birer fırsat." dedi.

Soul

Soul

Vizyon Tarihi: 09 Nisan 2021
Yönetmen:
Yapımcı:

Yorumlar