Filtreler

Romantik Dizileri

119 sonuç Sırala
Filtrele

Romantik dizi türünün gerek sinemada gerekse dizilerde kesinlikle en popüler türdür. Akdeniz insanları senelerdir romantizmi seviyor, aşk dolu yapımları izlemekten büyük bir keyif alıyorlar. Yeşilçam’dan bugüne duygu dolu aşk hikayeleri izlemeyi ve o hikayelerdeki kahramanlarla birlikte ağlamayı çok seviyoruz.

Ağlatan, güldüren, neredeyse her zaman mutlu sonla biten romantik diziler seyirciye aşk ile dünyanın nasıl güzelleştiğini anlatır. Romantik yapımlarla dolu bir sinema geçmişimiz vardır.

En İyi Romantik Diziler

Romantizme Yeşilçam ile alışan ve en sevdiği tür romantizm olan ülkemizde üretilen dizilerin önemli bir çoğunluğu romantik dizilerdir. Hatta yaz aylarına özel olarak her sene onlarca romantik komedi dizisi üretilir.

Ülkemizde üretilen neredeyse her dizide bir şekilde romantizm mutlaka vardır. Örneğin bir tarihi savaş dizisi olan Muhteşem Yüzyıl da bir romantik diziyken Puhu TV’de yayınlanan Fi, Çi dizileri de romantik dizilerdir. Aşkı Memnu, Medcezir, Kiralık Aşk, İstanbullu Gelin son yılların en popüler romantik dizileri arasındayken komedi dizilerimizin neredeyse tamamı aynı zamanda romantik dizidir.

İçimizdeki romantizm ve Yeşilçam’dan kalma alışkanlıklarımızdan dolayı bizde romantik diziler çok popülerken dünya çapında bunu söylemek o kadar da mümkün değil. Ancak Friends ve How I Met Your Mother gibi dünya çapında milyonlarca hayranı olan ve üzerlerinden yıllar geçmesine rağmen hala seyredilen diziler, romantik dizilerin sayılı popüler örnekleri arasındadır.

En İyi Romantik Komedi Dizileri

Romantik diziler türünde televizyonun unutulmaz dizilerinin yanı sıra dünya kanallarını romantik temalı dizilerinin hepsine ulaşmanız mümkündür. Tüm dizilerin yapım yıllarından yönetmenlerine, oyuncularından fragmanlarına kadar her detaya kolayca ulaşırsınız.

Cinedb olarak her dizi türünde çok geniş bir dizi arşivi ile hizmet veriyoruz. Dizi replikleri, dizi eleştirileri ve dizi yorumları gibi farklı detaylar ile size sinema içerikleri bilgiler sağlıyoruz. Sayfalarımızda mutlu sonları, acıklı hikâyeleri, en unutulmaz duyguları bulabilirsiniz. Ayrıca en iyi romatik diziler için sinema listeleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

/5