Filtreler

Romantik Filmleri

1.990 sonuç Sırala
Filtrele

Romantizm herkesi etkileyen özel bir duygudur. Çünkü sevgi biz insanların ihtiyaç duyduğu ve değerli olma arzularını tatmin ettiği özel bir histir. Sinema da bu duyguyu romantik filmleri ile ekranlardan bize çok başarılı bir şekilde yansıtır.

Romantizm, kendini sadece aşk filmlerinde göstermez. Bir savaş filminde, tarihi anlatan bir filmde veya fantastik bir kurguda rastlayabilirken, aksiyon ve macera dolu bir filmde de romantizmi yakalayabilirsiniz. Ancak Yeşilçam filmleri belki de romantizmin doruk yaptığı en özel filmleri kendinde toplamıştır.

Her zaman mutlu sona eren, bir süre olsa da aşka ve sevgiye inanmamızı sağlayan, güldürürken bazen de ağlatan romantizm dolu filmler, izleyicisine her şeyin mümkün olacağı hissini çok başarılı şekilde verir.

En Beğenilen Romantik Filmleri
Yeşilçam, geçmişten günümüze romantizmin en saf halini bize aktarmaya çalışmıştır. Cengiz Aytmatov’un kitabından uyarlanan Selvi Boylum Al Yazmalım, imkânsız bir aşkı konu alan Vesikalı Yârim, duygu yüklü bir aşk hikâyesini anlatan Ah Güzel İstanbul ve Sultan filmleri geçmişin güzel sayfalarından günümüze gelir. Issız Adam filmi ile taçlanan Türk sineması romantik temalı komedi filmleri ile de seyircisi ile buluşur. Romantik Komedi, Kocan Kadar Konuş ve Aşk Tutulması romantizmi yaşarken eğlenmenizi de sağlar.

Hollywood için romantizm hangi tür olursa olsun vazgeçilmez bir temadır. Titanik batarken bile aşkı hissettirir ya da gotik ve alışılmadık hikâyesi ile 1990 yapımı Makas Eller size farklı romantizmin kapılarını açar. Animasyonun en sevilen filmi olan Güzel ve Çirkin çizgiyi romantizm ile süsler.

Hele ki Ghost filmi, müziği ve konusu ile bize aşkın sınırları nasıl zorlayacağını gösteren bir başyapıttır.

Cinedb İle Romantik Saatler
Romantik filmleri kategorisinde Yeşilçam’ın unutulmaz filmleri yanı sıra dünya sinemasının romantik temalı filmlerinin hepsine ulaşmanız mümkündür. Tüm filmlerin yapım yıllarından yönetmenlerine, oyuncularından fragmanlarına kadar her detaya kolayca ulaşırsınız.

Cinedb olarak her film kategorisinde çok geniş bir film arşivi ile hizmet veriyoruz. Filmlerle ilgili repliklerden, eleştiri ve yorumlara kadar farklı detaylarla size değişik bilgiler sağlıyoruz. Sayfalarımızda mutlu sonları, acıklı hikâyeleri, en unutulmaz duyguları bulabilirsiniz.

/83