Rose McGowan'dan Alexander Payne'e Cinsel Suçlama

Rose McGowan'dan Alexander Payne'e Cinsel Suçlama

Oyuncu Rose McGowan, yönetmen Alexander Payne'i cinsel istismar ile suçluyor.

Sinema dünyasının tanıdık isimleri, birkaç yıl önce çalışma hayatında yaşadıkları cinsel istismarları duyurmak amacıyla #MeToo hareketini başlattı ve cinsel istismara maruz kalan birçok kadına cesaret oldular. Bu hareketin savunucuları arasında oyuncu Rose McGowan ön sıralarda yer alıyordu. Yıllar önce yaşadığı istismarları dile getiren oyuncu, uzun bir süre gündemden düşmemişti. Şimdi ise 15 yaşındayken beraber çalıştığı yönetmen Alexander Payne'ın kendisini cinsel yönde istismar ettiğini iddia ederek suçlamalarda bulundu.

Oscar ödüllü yönetmen Alexander Payne, "Sideways", "The Descendants", "Nebraska" ve "Election" gibi yapımlarıyla tanınıyor. Şu anda oyuncu Rose McGowan'ın cinsel istismar iddiaları ile karşı karşıya kalmış durumda. McGowan, 15 yaşındayken yaşadığı istismarı: "Beni yatırdın, gizli bir isimle yönettiğin Showtime isimli porno filmi açtın. Hala Silverlake'teki apartmanını hatırlıyorum. Gayet iyi durumdaydın. Sonrasında beni caddenin köşesine bıraktın. 15 yaşındaydım." sözleri ile dile getirdi.

Kariyerine Ara Verdi!

#MeToo hareketin öncülerinden biri olan Rose McGowan, 2018 yılında verdiği bir röportajda yaşadığı cinsel istismarları anlatmış ancak bir isim vermemişti. Şimdi ise sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda duruma açıklık getirdi. 15 yaşındayken yaşadığı bu olayın cinsel bir deneyim olduğunu düşündüğünü ancak gerçeklerin şimdi farkına vardığını belirtti. 15 yaşındayken başına gelen bu talihsiz olaylardan sonra 21 yaşına kadar kariyerine ara verdiğini, kızgın olmaktan ziyade üzgün olduğunu söyledi. Cinsel suçlarla dolu olan Hollywood tarikatının derinliğini vurguladı.

#MeToo Hareketi Büyüyor!

Birkaç yıl önce başlayan #MeToo hareketinin en büyük örneği yapımcı Harvey Weinstein olmuştu. Kendisi, birçok oyuncuya ve set çalışanına taciz ve tecavüz etmekten hapis cezasına çarptırıldı. Hareketin bu başarısından sonra kadınlar seslerini çıkarmaya, Hollywood dünyasında ve sinema sektöründe yaşadıkları cinsel istismarları duyurmaya devam ediyor.

Yorumlar