Ryan Gosling’in Yeni Projesi Universal’ın Wolfman Filmi

Ryan Gosling’in Yeni Projesi Universal’ın Wolfman Filmi

Universal’ın yeni canavar filmi “Wolfman” projesinin başrolünde Ryan Gosling olacak.

Universal, 2020 yılında hayata geçirdiği The Invisible Man ile büyük bir başarı yakalamıştı. Şimdi bu başarısını başrolünde Ryan Gosling’in olduğu “Wolfman” filmi ile devam ettirmeye hazırlanıyor.

Universal Bir Yükseliş Arıyor

Daha önce, Dark Universe sinematik evren temasının ürünü olan The Mummy filmi ile büyük bir hayal kırıklığı yaşayan Universal, The Invisible Man filmi ile canavar hikayelerini solo filmler şeklinde gerilim ve korku hayranı olan sinemaseverler ile buluşturmaya başladı. The Invisible Man hem seyirciler tarafından çok beğenilmiş ve büyük bir gişe hasılatı elde etmiş hem de sinema eleştirmenlerinden tam not almıştı. Elde edilen bu başarıdan sonra Universal, yeni canavar filmlerini beyazperdeye taşımak için kolları sıvadı. Önce yönetmenliğini Karyn Kusama’nın üstlendiği yeni “Dracula” filmi için harekete geçti. Variety ise geçtiğimiz günlerde yeni bir filmin daha müjdesini verdi. Bu yeni film Ryan Gosling’in başrolünde oynayacağı “Wolfman” olacak.

“Wolfman” Filmi Hakkında

Merakla beklenen filmin senaryosu, büyük bir izleyici kitlesine sahip Orange Is The New Black dizisinin senaristlerinden Lauren Schuker Blum ve Rebecca Angelo’nun imzasını taşıyacak. Filmin yönetmenliğini henüz kimin yapacağı açıklanmadı ama kulislerde yönetmenlik koltuğu için Cory Finley ismi geçiyor. Cory Finley daha önce Thoroughbreds ve Bad Education filmlerinin yönetmenliğini üstlenmişti. Universal’ın yakın zamanda film hakkında açıklamalar yapacağını tahmin ediyoruz.

“Wolfman” filminin hikayesi ilk kez 1941 yılında The Wolf Man filmi ile beyazperdeye yansıtılmıştı. Bu filmin başrol oyuncusu Lon Chaney Jr iken yönetmenliğini George Waggner üstlenmişti. 2010 yılında aynı isimle film yeniden çekilmişti ancak bu sefer başrollerinde Benicio Del Toro, Anthony Hopkins ve Emily Blunt yer alıyordu. Bu filmle ünlü makyaj sanatçıları Rick Baker ve Dave Elsey En İyi Makyaj dalında Oscar ödülü kazanmıştı. Ancak yeni “Wolfman” filminin konusu hakkında henüz açıklama yapılmadı. Daha önce Universal’ın iki kez çektiği bu filmin günümüze nasıl uyarlanacağı akıllarda soru işareti yaratıyor. Filmin günümüzde geçmesi planlanırken, Universal’ın bu alandaki başarısı film hakkındaki beklentileri de arttırıyor.

Yorumlar