Sabancı Kısa Film Yarışması Başvuruları Devam Ediyor

Sabancı Kısa Film Yarışması Başvuruları Devam Ediyor

Sabancı Vakfı bu sene iklim değişikliği konulu kısa film yarışması düzenliyor.

Sabancı Vakfı, toplumsal sorunlara sinema ve sanat aracılığı ile dikkat çekmek için 5 yıldır kısa film yarışması düzenliyor. Geçtiğimiz yıllarda Sabancı Kısa Film Yarışması mülteci kadınlar, çocuk işçiler, ayrımcılık ve dijital yalnızlık temaları ile düzenlenmişti. 2020 yılında beşincisi düzenlenecek olan sabancı Kısa Film Yarışması’nın teması "Değişen İklimler, Değişen Hayatlar" olarak belirlendi. Yarışmanın sloganı ise "İklim Değişikliğini Kim Çekiyor" olarak açıklandı. Sabancı Kısa Film Yarışması için başvurular 20 Kasım 2020 tarihine kadar devam edecek.

Sabancı Vakfı, küresel ve toplumsal olarak yaşadığımız sorunları sanat aracılığıyla yaratıcı ve farklı bir şekilde ele alan sinemacıları, Kısa Film Yarışması ile bir araya getiriyor. Sabancı Kısa Film Yarışması Sanat Yönetmeni Zeynep Atakan, yarışma hakkında çok özel açıklamalarda bulundu. Atakan "Bu yıl beşincisi gerçekleşecek olan yarışma, aynı zamanda sinemacılar için önemli fırsatların olduğu bir platform özelliği taşıyor olması açısından çok önemli. Sabancı Vakfı Kısa Film Yarışması, ilk yılından itibaren temaya uygun yeni üretilen filmlerin yaratıcılarını odak noktasına koyarak, üretilen filmlerin geniş kitlelerle buluşmasını ve kesintisiz iletişimle yarışmacıların profesyonel yolculuklarına önemli bir başlangıç oluşturmayı hedefledi." dedi.

Sabancı Kısa Film Yarışması’nın Detayları

5. Sabancı Kısa Film Yarışması’nın başvuruları 20 Kasım 2020 tarihine kadar devam edecek. İklim Değişikliği temasını ele alan kısa filmlerin en fazla 5 dakika uzunluğunda olması isteniyor. Yarışmaya başvuran eserler önce ön jüri tarafından değerlendirilecek. Ön jürinin belirlediği en az 10 en fazla 15 eser finale yükselecek. Jüri finale kalan eserler arasında tekrar bir değerlendirme yapacak.  Yarışmanın birincisine 20.000 TL, ikincisine 15.000 TL, üçüncüsüne ise 10.000 TL para ödülü verilecek.

Sabancı Kısa Film Yarışması hakkında detaylı bilgiye www.kisafilmuzunetki.org adresi üzeriden ulaşabilirsiniz. Aynı adres üzerinden yarışmaya başvuruda bulunabilirsiniz.

Yorumlar