Şahan Gökbakar, Adaylıktan Çekilmek İstedi

Şahan Gökbakar, Adaylıktan Çekilmek İstedi

Şahan Gökbakar, İzmir Film Festivali'ndeki adaylığından çekilmek istemesi karşılığında, festival yönetimi resmi bir açıklama yaptı.

Geçtiğimiz günlerde 3. Uluslararası İzmir Artemis Film Festivali'nin adayları açıklandı ve festivalin web sitesi üzerinden oylamanın başladığı duyuruldu. Ancak komedyen Şahan Gökbakar, sosyal medya hesabı üzerinden festivale aday gösterilmek istemediğini belirten bir paylaşımda bulunarak festivalden çekilmek istediğini belirtti.

"Ben aday değilim." demişti.

Instagram hesabı üzerinden paylaşım yapan Şahan Gökbakar, paylaşımında "Ben aday falan değilim, bana oy vermeyin sakın, yarışma falan istemiyorum, beni lütfen festivalden çıkartır mısınız? Sevgiler, saygılar." ifadelerine yer verip festivalin sosyal medya hesabını paylaşımında etiketlemişti. 22 - 26 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan 3. Uluslararası İzmir Artemis Film Festivali'nde Şahan Gökbakar, "Recep İvedik 6" filmi ise "En İyi Erkek Oyuncu" ödülüne aday gösterilmişti. Yetkililer, Gökbakar'ın talebiyle kendisini adaylıktan çıkardı. Festival komitesi resmi açıklamada "Festival sınırları, açıklanan tüm detaylar kapsamında organizasyon içerisinde yer almak istemeyenlere saygı duyacak bir şekilde çizilmiştir." dedi.

Resmi Açıklama Gecikmedi

Anadolu Sinema Televizyoncular Birliği (ASİTEM) tarafından düzenlenen İzmir Film Festivali yönetimi, Şahan Gökbakar'ın talebi üzerine kendisinin adaylıktan çıkarılmasının ardından resmi bir açıklama yaptı.

"Bizlere göre halkın verdiği değer, tüm değerlerin üzerindedir. Bu bağlamda verdiğimiz ödüller halkın takdirinden doğmuştur.

Uluslararası İzmir Film Festivali'nde verilen Altın Artemis ödülü, bir yarışma sonucu değil, Türkiye sinemasına değer veren yerli ve yabancı tüm sinemaseverlerin takdir mercidir.

Festival komitesi olarak Sayın Şahan Gökbakar'ın Instagram üzerinden yaptığı ve festival kapsamını yanlış anlayan açıklaması üzerine bu bildiriyi yayınlama ihtiyacı duyduk. Kendisinin talebi üzerine firmasının ve şahsının yer aldığı tüm adaylıkları kaldırdığımızı da bildirmek isteriz.

Uluslararası İzmir Film Festivali Altın Artemis ödülleri;

Yılın en çok gişe yapan 19 sinema filmi,

Yılın rating ortalaması en yüksek 29 TV dizisi,

Yılın en çok izlenen 5 dijital dizisi ve Yılın en çok gişe yapan 2 animasyon filminin halk tarafından değerlendirildiği bir organizasyondur. Ayrıca bu organizasyon sonunda verilen Altın Artemis ödülü, noter gözetiminde yapılan halk oylamasıyla sahiplerine ulaşmaktadır.

Sektörün önde gelen birçok isminin destek verdiği, önemsediği, içinde yer almaktan büyük mutluluk duyduğu Uluslararası İzmir Film Festivali'nde, ödül verilecek isimlerin halk oylamasıyla belirlenmesi, sanatçı dostlarımız tarafından da değerli bulunmaktadır. Şüphesiz ki bu ödül, halkın takdirini ticari kaygıları dışında önemsemeyenler için bir şey ifade etmeyecektir. Diğer taraftan, sinema izleyicisi açısından değeri yüksek olduğu muhakkaktır.

Festival sınırları, açıklanan tüm detaylar kapsamında organizasyon içerisinde yer almak istemeyenlere saygı duyacak bir şekilde çizilmiştir.

Saygılarımızla kamuoyuna duyurulur."

Yorumlar