Sarajevo Fashion Film Festival’in En İyi Yönetmeni Emir Mavitan

Sarajevo Fashion Film Festival’in En İyi Yönetmeni Emir Mavitan

Yeni neslin başarılı yönetmenlerinden Emir Seattle, Sarejevo Fashion Film Festival’den de ödülle döndü.

Paralel evrenlere geçiş kapısı oluşturan sihirli ve parlak bir inciye, kaybettikleri büyükannelerinden öğrendikleri bilgilerle ulaşmaya çalışan iki kız kardeşin hikayesini anlatan yönetmen Emir Mavitan imzalı Parıldayan İncinin Tuhaf Hikayesi uluslararası arenada beğeni toplamaya devam ediyor.

Film, Seattle International Fashion Film Festival’inden En İyi Yönetmen, En İyi Sinematografi, UK Film Festival’den En İyi Yönetmen ve Sarajevo Fashion Film Festival’den En İyi Yönetmen ödülleri ile döndü.

Festival yolculuğu hız kesmeden devam edecek filmin başrollerinde Almila Ada, Yağmur Ün, Erhan Yazıcoğlu ve Perihan Savaş yer alıyor. Vienna Independent Film Festival, Croatia Fashion Film Festival, LA Fashion ve London Fashion Film gibi festivallerin de ödül seçkisinde yer alan ve Haziran ayında California From Queen Palm International Film Festival'den En iyi Kısa Film- Sinematografi, En İyi Kısa Film-Moda ve En İyi Kısa Film-Müzik dallarında ödül alan film, gerçeküstü bir bakış açısını yalın ve masalsı bir dille seyirciye sunuyor.

Genç yönetmen Emir Mavitan imzası taşıyan film, Cage Bird Design'in meşhur incisinden ilhamını alıyor ve zaman, mekan, varoluş, gerçeklik gibi konulara farklı yaklaşımlar sunarken dram-fantastik temasıyla dikkat çekiyor.

The Strange Story of a Shining Pearl Fragman

 

Yorumlar