Şarkıcı Lena Horne'un Dizisi Geliyor

Şarkıcı Lena Horne'un Dizisi Geliyor

Showtime şirketi, sanatçı Lena Horne hakkında mini dizi hazırlıklarına başladı.

Sanat dünyasının en önemli isimlerinden biri olan, aynı zamanda sivil hakları konusunda çalışmalar yürüterek önemli işlere imza atan aktivist Lena Horne hakkında yen bir proje geliştiriliyor. Mini dizi olarak hayata geçirilecek olan projeyi ise Showtime şirketi üstleniyor. Şimdilik dizinin adının "Blackbird: Lena Horne ve Amerika" olmasına karar verildi. Bu isim Lena Horne'un en sevdiği şiir olan "Thirteen Ways of Looking at a Blackbird"ten esinlenerek belirlendi. Dizinin yapımcılığını ve yazarlığını Alex Kurtzman üstlenecek. Lena Horne'un torunu Jenny Lumet, hikayeyi oluşturma aşamasında ve dizinin ilk bölümlerinde senaryo konusunda Alex Kurtzman'a yardımcı olacak. Aynı zamanda projede yönetici yapımcı olarak yer alacak.

Blackbird: Lena Horne ve Amerika Dizisinin Konusu

"Blackbird: Lena Horne ve Amerika" dizisinde Lena Horne'un 60 yıllık hayatından önemli kesitlere yer verilecek. Dizi, 16 yaşındayken Cotton Club'ta dans ettiği yıllardan başlayacak. II. Dünya Savaşı yıllarında yaşadıklarına yer verilecek ve MGM yıllarındaki yıldızının parlağı dönemle son bulacak. Sanatçı kariyerinin yanı sıra sivil haklar hareketi kapsamında verdiği mücadeleler ve Broadway'deki muhteşem dönüşü anlatılacak. Özel hayatını da izleyeceğimiz dizide Paul Robeson, Count Basie, Duke Ellington, Joe Louis, Billie Holiday, Hattie McDaniel, Ava Gardner ve Orson Welles gibi isimlerle yaşadığı ilişkiler ve arkadaşlıkları anlatılacak.

Lena Horne’un Torunu Jenny Lumet'in Dizi Hakkında Açıklamaları

"Blackbird: Lena Horne ve Amerika" dizisinde senaryoya yardımcı olurken aynı zamanda dizinin yönetici yapımcılığını üstlenen Lena Horne'un torunu Jenny Lumet, proje hakkında “Büyükannemin hikayesini ekrana getirmek çok kuşaklı bir çaba gerektiriyordu. Büyükanne hikayeleri, şimdi onları bana aktaran anneme geçti. Ben de hepsini kendi çocuklarıma aktarabilirim. Lena’nın hikayesi çok samimi ve aynı zamanda Amerika'nın hikayesi. Ülkenin en dürüst, en müzikal, en trajik ve en neşeli hikayesi. O benim hayatımın aşkıydı.” dedi.

Lena Horne Hakkında

Lena Horne şarkıcı olmasının yanı sıra hem oyuncu hem de dansçı olarak kariyerinde yükselmişti. Horne, "Sky in the Sky", "Ziegfeld Follies", "Stormy Weather" ve "The Wiz" filmlerinde rol almıştı. Aynı zamanda çok sayıda albüm çıkardı. Kariyeri boyunca dört Grammy Ödülü aldı. Kendi Broadway gösterisinde tek başına "Lena Horne: Lady and Her Music" oyununu sahneye çıkardı. Sanat kariyerindeki başarısının yanı sıra II. Dünya Savaşında sivil haklar aktivisti olarak mücadele verdi.

Yorumlar