Sense8'i Sevdiyseniz Kaçırmamanız Gereken 5 Dizi

Felsefe, bilim kurgu, romantik komedi ve gerilim gibi türlerin bir kombinasyonu olan Sense8; çeşitli yaşam, kültür ve cinsel yönelimleri temsil eden 8 kişiyi konu alıyor. Sense8'e benzer bir şey mi arıyorsun? İşte izlemeniz gereken 5 dizi.

5- The OA

5- The OA
Listemize daha çok bilinen The OA ile başlayalım. Gizem ve dramın harmanlandığı dizinin başrollerini Brit Marling, Jason Isaacs ve Emory Cohen  paylaşıyor. The OA'nın konusu, "Gözleri görmeyen Prairie Johnson, kayboluşunun yedinci yılında gözleri düzelmiş bir şekilde geri döner ve bir görev için beş yabancıyla bir ekip kurar." 
Brad Pitt’in Plan B Entertainment tarafından üretilen bu Amerikan dramasında dizinin sarsıcı ve duygusal tarzını tanıyan Sense8 hayranlarına hitap ediyor.
 

4- Touch

4- Touch
The Touch'ın başrollerinde Kiefer Sutherland, Lucas Haas ve Gugu Mbatha-Raw yer alıyor. Dizinin konusu; Martin Bohm (Kiefer Sutherland)’un, 11 yaşındaki otistik çocuğu Jake (David Mazouz)’in gelecekte olacak olan olayları öngörmesini keşfetmesiyle ortaya çıkıyor. Ayrıca dizide evrendeki herkesin birbirlerine bir şekilde bağlı olması fikri pek yabancı gelmiyor olsa gerek. 
3- Merli

3- Merli
Sense8'in tematik karmaşıklığını seviyorsanız, Netlix'te yayınlanan Merli dizisini kesinlikle incelemelisiniz.

Hector Locano tarafından yazılan ve iki sezon süren Merli, illk kez 2015 yılında izleyicisiyle buluştu. Her bölümde, Nietzsche, Peripatetic ve Schopenhauer gibi ünlü filozofların fikirlerini derinlemesine inceliyor. Bir felsefe öğretmeni hakkında üretilen ve öğrencileri geleneksel olmayan yöntemleri kullanarak özgürce düşünmeye teşvik eden bir dizi.

2- 3%

2- 3%
Netflix'in Portekizce dilinde  ilk orijinal dizisi olan 3%, Netflix orijinallerinden İspanyol serisi Club de Cuervos'tan sonra İngilizce olmayan ikinci dizi olma ünvanına sahip.
Sense8'den daha zayıf olan dizide, sosyal adalet duygusu ve çaresizlik işleniyor. 3%'ün konusu; Elit insanların kalabalık kenar mahallelerden uzakta cennet gibi bir adada yaşadığı gelecekte, sefaletten kurtulan %3'e katılmak için sadece tek bir şansınız var.
Aralık 2016 yılında piyasaya çıkan dizinin 2 sezonu bulunuyor.

 

1- Legion

1- Legion
Marvel dünyasındaki tartışmasız en güçlü mutantlardan biri olan David Haller'in hayatını ayrıntılarıyla anlatan dizi, zihinsel sağlık, duyguya karşı mantık ve ötekilikle ilgili konuları neredeyse Sense8 kadar ikna edici bir şekilde ele alıyor.
İkinci sezonunda olan Dan Stevens ve Rachel Keller'ın başrol oynadığı dizinin konusu; çocukluğunda şizofreni teşhisi konan, hayatını hastanede geçiren 30’lu yaşlardaki David Haller’ın hayatı hastaneye yeni gelen Syd ile tanışmasıyla değişiyor. Duyduğu seslerin gerçek olabileceğini fark eden David’in hastaneden kaçmasıyla beraber, tanıştıkları terapist ve ekibi sayesinde ikili başka dünyalara yol alıyor.