Sıfır Bir Filminin Galası İstanbul'da Yapıldı

Sıfır Bir Filminin Galası İstanbul'da Yapıldı

Kadri Beran Taşkın’ın yönettiği, yılın merakla beklenen filmlerinden “SIFIR BİR”in ilk galası İstanbul’da yapıldı.

Altı sezon boyunca internet dünyasında ve dijital platformlarda izlenme istatistiklerini altüst eden fenomen dizi “Sıfır Bir: Bir Zamanlar Adana’da” ekibi, çektiği uzun metraj filmle sinemaseverlerin ve hayranlarının karşısına çıkıyor. Kadri Beran Taşkın’ın yönettiği, yılın merakla beklenen filmlerinden “SIFIR BİR”in ilk galası İstanbul’da yapıldı. Film bugün

(10 Ocak) vizyona girdi.

Bir grup Adana ve sinema sevdalısının, düşük bütçe ile zor şartlar altında çekip dijital platformlarda yayınlamaya başladığı dizi, Adana’nın en namı yüksek semtlerinden olan Hürriyet Mahallesi’nin sert yüzünü anlatıyordu. Sıfır Bir filminin dizisi öyle büyük br ilgi gördü ki kısa sürede her yaştan seyirci kitlesini oluşturdu.

İzlenme istatistikleri ile kendisini kanıtlayan dizi, önce profesyonel bir internet platformuna (BluTV) transfer oldu, şimdi ise uzun metraj filmle hayranlarının karşısına çıkıyor. Kadri Beran Taşkın’ın yönetmenliğini üstlendiği, 10 Ocak’ta (bugün) vizyona giren “SIFIR BİR” filminin ilk galası İstanbul’da Kanyon’da yapıldı. Geceye film ekibi ve çok sayıda davetliyle birlikte Reynmen, Velet, Ayben, Birol Güven, Sevcan Orhan, Erhan Ufak gibi renkli isimler katıldı.

Youtube'da yayın hayatına başlayan ekip, ilk bölümün ardından seyirci sayısını arttırarak büyümeye devam etti. Her sezon tekniğini ve çekim kalitesi geliştirerek güçlü bir prodüksiyonla izleyicilerin karşısına çıkmaya çalışan dizi ekibi sinemadaki yolculuğuna İzmir’den başlıyor. Sıfır Bir ekibinin çektiği, “Herkes sussa biz susmak” diyecek “Sıfır Bir”in sürprizlerle dolu bu yeni hikayesinde, diziden tanıdığımız karakterlere yenileri de eklendi ve bu kez merkezde küçük bir kız çocuğu var.

Sıfır Bir Filminin Fragmanı

Sıfır Bir Filminin Konusu

Adanalı çete lideri Savaş, en yakın dostları Cihat ve Azad’la birlikte yaşadığı şiddetin eksik olmadığı hayatımı geride bırakıp İzmir’e yerleşirler. İzmir'de oto yıkamacı işine giren Savaş ve en yakın dostları Cihat ve Azad, ellerine silah almadan yaşamaya ve eski hayatına geri dönmemeye kararlıdırlar. Ta ki küçük kız olan Melek, annesini bir otel odasında organları alınmış halde ölmek üzere bulana kadar. Taciz girişimine de uğrayan küçük Melek, peşindekilerden kaçıp Savaş ve dostlarının yanına oto yıkamacıya sığınınca olaylar başlar.

Sıfır Bir

Sıfır Bir

Vizyon Tarihi: 10 Ocak 2020
Tür:

Yorumlar