Silahlı Saldırılar Yüzünden Film Durdu

Silahlı Saldırılar Yüzünden Film Durdu

Amerika’daki silahlı saldırılar yüzünden The Hunt filminin çalışmaları durdu.

Geçtiğimiz haftasonu Amerika Birleşik Devletleri sınırlarındaki El Paso ve Dayton bölgelerinde maalesef silahlı saldırılar gerçekleşti. ABD için artık oldukça sıklaşan ve büyük bir problem haline gelen bu silahlı saldırılarda yine birçok insan hayatını kaybetti. Bu durumun ardından bir sinema filmi de etkilendi. Universal Studios tarafından yapılan The Hunt filminin reklam çalışmaları durduruldu.

 

The Hunt Filminin Konusundan Dolayı Reklamlar Durduruldu

Universal Stüdyoları yaptığı açıklamada ülkedeki saldırı trajedileri için çok üzgün olduklarını ve hassasiyetlerinden dolayı şiddet ve saldırı benzeri öğeleri içeren The Hunt filminin reklam kampanyasını geçici bir süreliğine durdurduklarını belirtti. Buna benzer bir durumu Spider-Man filmi yaşamıştı. Fragmanında Dünya Ticaret Merkezi’nin üzerinden helikopterle geçilen bir sahne bulunan filmin fragmanı 11 Eylül saldırılarının ardından silinmişti. Ayrıca Netflix’in Bojack Horseman isimli animasyon yapımında da yapımcı karakterin çekmeye hazırlandığı filmin sahnelerini ABD’de gerçekleşen silahlı saldırılar sonucunda sürekli azalttığı görülüyor.

The Hunt Filminin Konusu Ve Vizyon Tarihi

Trump döneminde geçen bazı olayları anlatan filmde; 12 politikacı; liberal milyarderlerin spor olarak insan avladıkları bir yere kaçırılıyor. Filmin hem kendisi hem de fragmanı bol miktarda silahlı çatışma ve ölüm içeriyor. Filmin reklamları durdurulsa da vizyon tarihi olarak hala 27 Ekim ayırtılmış durumda.
 

Yorumlar