24. Uluslararası Adana Film Festivali’ nde Ödüller Sahiplerini Buldu!

24. Uluslararası Adana Film Festivali’ nde Ödüller Sahiplerini Buldu!


Ayşe Arman ve Meltem Cumbul'un sunuculuğunu yaptığı gecede ödül sahipleri  açıklandı. Gecede konuşan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, festivalde sanatı ön plana çıkardıklarını ve etkinliği sanat diliyle yürüttüklerini söyledi.
 
Bu yıl 24.’sü düzenlenen ‘Uluslararası Adana Film Festivali’nde ‘En İyi Film Ödülü’nü Onur Ünlü’nün yönetmenliğini yaptığı ‘Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yoktur’ filmi aldı. En İyi Erkek Oyuncu Ödülü'nü ‘Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok’ filmiyle Fatih Artman alırken en iyi kadın oyuncu ödülü ise ‘İşe Yarar Bir Şey’ filmiyle Başak Köklükaya’nın oldu. Tören Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi'nde yaklaşık 2 bin kişinin katılımıyla düzenlendi.
 
Festivalde ödüle layık görülen sanatçı ve eserler şöyle:
 
En İyi Film Ödülü: Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok (Onur Ünlü)
Yılmaz Güney Ödülü: Daha (Onur Saylak)
Adana İzleyici Ödülü: Daha (Onur Saylak)
 
En İyi Film Ödülü: Daha (Onur Saylak)
 
SİYAD En İyi Film Ödülü: Daha (Onur Saylak)
En İyi Yönetmen Ödülü: Onur Ünlü (Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok)
En İyi Senaryo Ödülü: Pelin Esmer-Barış Bıçakçı (İşe Yarar Bir Şey)
En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Başak Köklükaya (İşe Yarar Bir Şey)
En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Fatih Artman (Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok)
En İyi Müzik Ödülü: Mustafa Biber (Buğday)
En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü: Gökhan Tiryaki (İşe Yarar Bir Şey)
En İyi Sanat Yönetmeni Ödülü: Naz Erayda (Buğday)
En İyi Kurgu Ödülü: Ayris Alptekin (Kar)
Yardımcı Rolde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Hare Sürel (Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok)
Yardımcı Rolde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Ahmet Varlı (Taş)
Türkan Şoray Umut Veren Genç Kadın Oyuncu Ödülü: Hazar Ergüçlü (Kar)
Umut Veren Genç Erkek Oyuncu Ödülü: Halil Babür (Kar)
FİLM-YÖN En İyi Yönetmen Ödülü: Semih Kaplanoğlu (Buğday)
Jüri Özel Ödülü: Körfez (Emre Yeksan)
 
Uluslararası Kısa Film Yarışması Ödülleri:
 
En İyi Belgesel Film Ödülü: Bıraktığın Yerden (Volkan Güney Eker)
En İyi Canlandırma Film Ödülü: Kötü Kız (Ayçe Kartal)
En İyi Deneysel Film Ödülü: İrony (Radheya Jegatheva)
En İyi Kurmaca Film Ödülü: İt's Just A Gun (Brian Robau)
 
Uluslararası Öğrenci Filmleri Yarışması Ödülleri:
 
En İyi Belgesel Film: 683 (Canberk Şimşek)
En İyi Canlandırma Film: Eat, Pray, Bird (Huang Ji, Derrick Fun, Jeremy Teo)
En İyi Deneysel Film: Tablo (Mert İnan)
En İyi Kurmaca Film: 3.5 Lira (Hasan Ali Kılıçgün)
 
Adana Kısa Film Maratonu Yarışması Ödülleri:
 
Orhan Kemal Birincilik Ödülü: Suda Zaman Yok (Ali Aktemur)
Yaşar Kemal İkincilik Ödülü: Kebapçı Mehmet (Nevzat Hız)
Muzaffer İzgü Üçüncülük Ödülü: Beni Yılmaz Güney'e Benzetiyorlar Biraz (Engin Yıldırım)
 
Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması Ödülleri:
 
En İyi Film Ödülü: Loveless (Andrey Zvyagintsev)
Jüri Özel Ödülü: A Gentle Creature (Sergei Loznitsa)
01 Ekim 2017 Pazar tarihinde yazıldı

İlginizi Çekebilecek Haberler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamıştır.