Kore Savaşı'nı Değil Sevgiyi Anlatan Oscar Aday Adayı Film: "Ayla"

Kore Savaşı'nı Değil Sevgiyi Anlatan Oscar Aday Adayı Film: "Ayla"Merakla beklenen film "Ayla" Türkiye'nin Oscar adayı!
 
 
Türkiye'nin 90. Oscar Ödülleri için "yabancı dilde en iyi film" adayı, Can Ulkay'ın yönettiği 'Ayla' filmi oldu. Dünya'nın  en prestijli sinema ödüllerinden Oscar'da  "yabancı dilde en iyi film" dalında Türkiye'yi temsil etmek üzere seçildi.Şimdi 4 Mart 2018'de gerçeklecek olan 90. Oscar Ödül Töreni'nde yarışıp yarışmayacağı merak konusu oldu.Film, 1950'lerde Kore Savaşı'na katılan Türk askerlerinden biri olan Astsubay Süleyman Dilbirliği ile savaşta öldürülmüş ailesinin yanında bulduğu ve Ayla adını verdiği Koreli küçük kızın sevgi ve umutla beslenen gerçek hikayesinden beyazperdeye taşındı.
"Ayla" filmi zaman,mekan,dil,din,ırk ayırt etmeden oluşan gerçek saf sevginin savaşa rağmen nasıl birleştirici bir güç olduğunu beyaz perdeye aktarmaktadır. Ayla ile ay yıldızlı bir askerin tarihe mal olmuş 65 yıllık hikayesini anlatıyor.Yönetmenliğini Can Ulkay’ın yaptığı,başta İsmail Hacıoğlu,Çetin Tekindor,Altan Erkekli,Ali Atay,Murat Yıldırım  ve Eric Roberts gibi isimlerin olduğu zengin oyuncu kadrosuyla Oscar yolunda daha da ışıldayacak.
Oscar'da "yabancı dilde en iyi film" aday adayı olan 'Ayla'nın, Akademi tarafından ödül için yarışmaya layık bulunup bulunmadığını öğrenmek için ocak ayını beklemek gerekiyor. Oscar adayları 23 Ocak 2018 tarihinde açıklanacak.
28 Ağustos 2017 Pazartesi tarihinde yazıldı

İlginizi Çekebilecek Haberler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamıştır.