“Müslüm” Filminin Çekimleri Başladı!

“Müslüm” Filminin Çekimleri Başladı!
Asıl adı Müslüm Akbaş olan, Türk müzik tarihinin Müslüm Babası diye anılan Müslüm Gürses, 7 Mayıs 1953'de Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesi' nin Fıstıközü köyünde kerpiç bir evde dünyaya geldi. Gürses 60’lı yılların ortalarında ilk olarak Adana’da bir çay bahçesinde ünlenmeye başladı. Daha sonra Halkevlerine de giden aynı zamanda terzi çıraklığı yaparken, gazinolarda da sahne almaya başladı.

1969 yılında doldurduğu 45'lik 300.000 satarak rekor kırınca, bildiğimiz Müslüm Gürses ortaya çıkmış oldu. Müslüm Gürses’in hayran kitlesi her zaman tartışmaya açık bir konu olmuştur.
İstanbul'un gecekondularında, Avrupa'ya işçi olarak giden, yabancılaşan insanlar kendisini onda bulmuştur. Bazıları içinse mazoşist bir kitle oluşturmuş ve bu kitle kendini jiletleyerek kendine  fiziksel zarar vermiştir. Kariyerinin son yıllarında ise tamamen pop ve rock şarkılara cover yaparak kendi albümüne eklemiştir.

Böyle bir ismin filminin olması gerektiğini düşünen Ayla filminin yapımcısı Mustafa Uslu “Müslüm” filminin çekimlerine başladığı haberini sosyal medya üzerinden duyurdu. Filmin senaryosu ise Hakan Günday tarafından yazıldı. Kesin olmayan bilgilere göre Müslüm Gürses'i Timuçin Esen, eşi Muhterem Nur'u ise Zerrin Tekindor canlandıracak.
Müslüm

Müslüm

Vizyon Tarihi: 26 Ekim 2018
Tür: Biyografi , Dram , 2018
Yönetmen: Ketche

İlginizi Çekebilecek Haberler

Kullanıcı Yorumları

Henüz yorum yapılmamıştır.