Payitaht Abdülhamid'in Yayın Tarihi Belli Oldu!

TRT1'in beğeniyle izlenilen dizisi Payitaht Abdülhamid'in yeni sezon yayın tarihi belli oldu.Yeni sezonu heyecanla  "ne zaman başlayacak" diye bekleyen izleyiciler 29 Eylül Cuma günü saat 20.00’da ekran karşısında yerlerini alabilirler.
 
Başrollerinde Bülent İnal, Özlem Conker, Saygın Soysal, Ezgi Eyüboğlu Yıldırım, Can Sipahi, Selen Öztürk, İbrahim Kendirci ve Hakan Boyav’ın yer aldığı; yönetmen koltuğunda Emre Konuk’un oturduğu, senaryosunu Uğur Uzunok’un yazdığı dizi kadrosuna yeni isimleride dahil ediyor.Payitaht Abdülhamid’in geniş kadrosunun içinde yer alacak bu yılın yeni transferleri arasında ise: Volkan Keskin (Murad), Taner Ertürkler (Selim Paşa), Cemre Baysel (Firuze), Nik Xhelilaj (Marco), Kevork Malıkyan (Parvus), Hacı Ali Konuk (Aşçı Fadıl), Güzide Arslan (Dilşat), Leyla Kırşan (Güzide), Yusuf Aytekin (Söğütlü Osman), Mehmet Sabri Arafatoğlu (Şeyhulislam), Ercüment Fidan (Lord William) gibi TV dünyasının sevilen oyuncuları yer alıyor. 
24 Şubat 2017 Cuma günü ekrandaki yerini alan Payitaht Abdülhamid dizisi, muhteşem bir izleyici kitlesi yakalamıştı.Dizi, 23 Haziran Cuma akşamı 17. bölümü ile sezon finali yaparak ekranlara veda etmişti.
 
PAYİTAHT ABDÜLHAMİD DİZİSİNİN KONUSU NE ?
 
1896'da, Sultan Abdülhamid'in padişahlığının 20. yılından itibaren döneme damgasını vuran önemli olayları ekrana taşıyacak olan “Payitaht – Abdülhamid”, dizisinde, uzun süre sonra Osmanlı'nın zaferi ile sonuçlanan bir savaş: ''Yunan Harbi''ne yer verilecek. 1. Siyonist Kongre ile Sultan'dan istenen Filistin toprakları, Padişah'ın sonuna kadar vermediği ve masadan düşmanın hüsranla kalktığı bir dönem olarak ekrana gelecek. Yine Sultan'ın başarılı olduğu bir önemli proje, Hicaz Demiryolu çalışmaları ve dahası Payitaht Abdülhamid dizisinde yer alacak diğer önemli tarihi olaylar arasında. Sultan Abdülhamid Han ile birlikte ülkenin mücadelesine tanıklık ederek, günümüze taşınan güçlü bir milletin evlatlarına ve gelecek tarihimize armağan niteliğinde sunulmayı vaat eden dizi, 'Mücadele!’ Ana temasındaki mesajla seyirciye sunulacak

İlginizi Çekebilecek Haberler

Kullanıcı Yorumları

Henüz yorum yapılmamıştır.