Usta Oyuncu Tom Hanks “Bios” Filminde!

Usta Oyuncu Tom Hanks “Bios” Filminde!
3 Oscar adaylığı bulunan, 2 ozcar ödülüne sahip 4 Altın Küre ödülü kucaklayan başarılı oyuncu Tom Hanks’ in yeni projesi belli oldu. Hanks , “Bios” adını taşıyan bir bilim kurgu filminin başrolünü üstlenecek.
En son The Circle filmiyle seyirci karşısında olan başarılı oyuncunun yeni projesi “Bios” filminin yönetmenliğini, dizi yönetmenliğiyle tanınsa da Repo Men 'in 7 yıl sonrasında ikinci sinema filmine imza atacak olan İngiliz yönetmen Miguel Sapochnik’i  üstlenecek. Filmin senaryosu  ise ilk senaristlik deneyimini yaşayacak olan Craig Luck ve yapımcı Ivor Powell’ın imzasını taşıyor.
Filmin çekimlerinin 2018 başlarında yapılması bekleniyor. Yıkım sonrası bir dünyada geçecek olan bilim kurgu filmi bir robotu temel alacak. Ölmekte olan yaratıcısının köpeğini korumak için yaratılan robot, bu sürede sevgiyi, dostluğu ve insan olmanın ne demek olduğunu keşfedecek. Hanks, ölmekte olan robot yaratıcısını canlandıracak.

TOM HANKS KİMDİR?


Amerikalı sinema oyuncusu, 9 Temmuz 1956 yılında Kaliforniya’ya bağlı Concord'da dünyaya geldi. İki defa Oscar ödülü almış, zor rollerin üstesinden gelebilmesi ile tanınmış ve özellikle dramatik rollerdeki performansıyla önemli başarı yakalamıştır. Philadelphia ve Forrest Gump ile üst üste iki kez En İyi Erkek Oyuncu dalında Akademi Ödülü alan Tom Hanks'in en önemli filmleri arasında, Forrest Gump, Philadelphia, Azap Yolu, Yeni Hayat, Er Ryan'ı Kurtarmak ve Yeşil Yol sayılabilir. 2006 Cannes Film Festivali, Tom Hanks'in simgebilimci profesör Robert Langdon rolünde oynadığı Dan Brown'un aynı isimli kitabından yola çıkılarak hazırlanan Da Vinci Şifresi ile açılış yapmış ve izleyenlerin beğenisini kazanmıştır.

Bios

Bios

Vizyon Tarihi: 01 Ocak 2020
Yönetmen: Miguel Sapochnik

İlginizi Çekebilecek Haberler

Kullanıcı Yorumları

Henüz yorum yapılmamıştır.