2018 Yılının En Çok Kazanan Oyuncuları

avatar
Anonim Editör

Ünlü ekonomi dergisi Forbes 2018 yılında sinema dünyasının en çok kazananlarını açıkladı. Erkek oyuncuların kazançları ile kadın oyuncuların kazandıkları arasındaki fark dikkatlerden kaçmadı.

George Clooney - 239 milyon dolar

George Clooney - 239 milyon dolar loading

2018 yılında beyaz perdede göremediğimiz Clooney'nin en çok kazanan kadın oyuncular listesinde ilk sıranın sahibi Scarlett Johansson'ın neredeyse 6 katı kazanmış olmasında Casamigos adındaki tekila şirketinin satışından elde ettiği kârın rolü büyük.

Dwayne Johnson - 119 milyon dolar

Dwayne Johnson - 119 milyon dolar loading

Bu yıl Gökdelen ve Rampage: Büyük Yıkım filmleriyle beyaz perdede, Ballers adlı dizisiyle ise beyaz camda izlediğimiz Johnson en çok kazanan erkek oyuncularda ikinci sırada.

Robert Downey Jr - 79 milyon dolar

Robert Downey Jr - 79 milyon dolar loading

En son Avengers: Sonsuzluk Savaşı filminde Tony Stark olarak karşımıza çıkan ünlü oyuncu 79 milyon dolar kazançla üçüncü sırada.

Chris Hemsworth - 64,5 milyon dolar

Chris Hemsworth - 64,5 milyon dolar loading

Bu yıl 12 Savaşçı ve Avengers: Sonsuzluk Savaşı filmleriyle seyircisiyle buluşan yakışıklı oyuncu böylece en çok kazanan usta oyuncuların arasında kendine bir yer buldu.

Jackie Chan -45,5 milyon dolar

Jackie Chan -45,5 milyon dolar loading

64 yıl yaşındaki ünlü dövüş ustası, aktör, yönetmen, yapımcı, senarist, dublör, dublör koordinatörü, ses dublajcısı, kameraman ve şarkıcı Chan en çok kazanan oyuncularda beşinci sırada yer aldı.

Scarlett Johansson - 40,5 milyon dolar

Scarlett Johansson - 40,5 milyon dolar loading

Avengers: Sonsuzluk Savaşı filminde Natasha Romanoff / Black Widow karakteriyle seyircisiyle buluşan güzel oyuncu en çok kazanan kadın oyuncu olmasına rağmen aynı filmde rol alan erkek meslektaşlarının kazancının çok gerisinde kaldı.

Angelina Jolie - 28 milyon dolar

Angelina Jolie - 28 milyon dolar loading

ABD'li sinema oyuncusu ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komisyonu İyi Niyet Elçisi güzel oyuncu ve yönetmen Jolie listede ikinci sırada yer aldı.

Jennifer Aniston -19,5 milyon dolar

Jennifer Aniston -19,5 milyon dolar loading

Friends dizisindeki Rachel Green rolüyle seyircinin kalbini kazanan ünlü sinema ve dizi oyuncusu Jennifer Aniston 19,5 milyon dolar kazancıyla en çok kazanan kadın oyuncular listesinde üçüncü sırada kendine yer buldu.

Jennifer Lawrence - 18 milyon dolar

Jennifer Lawrence - 18 milyon dolar loading

2015 ve 2016 yıllarında dünya çapında en çok kazanan kadın oyuncu olan Amerikalı güzel oyuncu 2018 yılında rol aldığı Kızıl Serçe filmiyle birlikte dördüncü sıradan da olsa listemizde kendine yer bulabildi.

Reese Witherspoon - 16,5 milyon dolar

Reese Witherspoon - 16,5 milyon dolar loading

2018 yılında önce A Wrinkle in Time adlı filmle beyaz perdede yer alan ve ardından Kapımdaki Aşk ile romantik komedi seven hayranlarıyla buluşan ünlü oyuncu Reese Witherspoon 16,5 milyon dolar kazançla listemizde beşinci sırada yer aldı.

İlginizi Çekebilecek Listeler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamıştır.