Aile Bağlarını Konu Alan 10 Türk Yapımı Film

Anonim Editör

İyi günde kötü günde ailece birlik olmanın önemini hatırlatacak filmleri sizler için derledik.

1. VAVİEN

1. VAVİEN CineDB
Aile sahibi olmayı, koşulsuz sevgi ve bağlılığı barındıran bu filmde, sadece toplumsal rollerimizin gerekliliğinden ziyade bireysel istek ve duygularımızın da olduğunu Cemal karakteri sayesinde görüyoruz.

2. CELAL TAN VE AİLESİNİN AŞIRI ACIKLI HİKAYESİ

2. CELAL TAN VE AİLESİNİN AŞIRI ACIKLI HİKAYESİ CineDB
Celal Tan’ın doğum gününde yaşanan korkunç olay ile başlayan bu film, bize adeta ‘kol kırılır yen içinde kalır’ deyimini anlatıyor.

3. İFTARLIK GAZOZ

3. İFTARLIK GAZOZ CineDB
Sadece usta-çırak veya aile-çocuk ilişkisine değil aynı zamanda bir çocuğun psikolojik gelişimi ve sosyolojik gerçeklere de değinen İftarlık Gazoz bize sadece aile olmayı değil, ailemiz kadar değer verdiğimiz insanların güzelliğini hatırlatıyor.

4. DEDEMİN İNSANLARI

4. DEDEMİN İNSANLARI CineDB
Yaşadığı yerden koparılmış bir ailenin yaşanmışlıklarını gördüğümüz Dedemin İnsanları filminde aidiyetin, kabullenişin ve birlik olmanın önemini görüyoruz. Çetin Tekindor’un canlandırdığı dede karakteri, aileyi aile yapanın sadece anne baba ve çocuk değil; bağların, tecrübelerin ve sevginin de olduğunu bize bir kez daha hatırlatıyor.  

5. SERSERİ MAYINLAR

5. SERSERİ MAYINLAR CineDB
Kardeş ve baba oğul ilişkisine, kişisel tercihler ve kabullenişle farklı bir bakış açısından bakmamızı sağlayan film affedici olmanın önemini anlatıyor.

6. SINAV

6. SINAV CineDB
Sınav baskısının oluşturduğu psikolojik sorunlardan etkilenen ebeveynler ve çocuklar arasındaki iletişim sorunlarını aktararak empati kurmamızı sağlıyor.

7. HÜKÜMET KADIN

7. HÜKÜMET KADIN CineDB
Midyat’ta geçen bu filmde kadının aile ve toplumdaki yerini ve sevginin gücüyle neleri başarabileceğini eğlenceli ve dokunaklı bir şekilde görüyoruz.

8. AY LAV YU

8. AY LAV YU CineDB
Temelde kimliksizlik sıkıntısı, eğitim ve sağlık şartlarının zorluğunu konu alan filmde sıcacık bir ailenin samimiyetini ve eğlencesini bize aktarıyor.

9. PEK YAKINDA

9. PEK YAKINDA CineDB
Bir babanın hem hayallerini hem de ailesinin mutluluğunu bir arada yürütme çabasını gördüğümüz sanat ve emek dolu bu film bize farklı yaşantılardan örnekler sunuyor. 

10. KUSURSUZLAR

10. KUSURSUZLAR CineDB
30' lu yaşarındaki iki kız kardeş çocukluklarında tatil yaptıkları bir kasabaya tekrar tatile giderler. Geçmiş irdelendikçe ortaya çıkan sırlar kız kardeşleri birbirine daha da yaklaştırır. 

İlginizi Çekebilecek Listeler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamıştır.