Game of Thrones’ un Final Sezonu İçin Fan Teorileri - Cinedb

Dünya genelinde milyonlarca Game of Thrones hayranı 14 Nisan 2019’da yayınlanacak final sezonu için endişeliler. Final sezonu yaklaştıkça dizinin hayran kitlesinden de teoriler gelmeye başladı. Gerçeğe dönüşebilecek ilginç teoriler:

1. Ned Stark, Akgezen olarak geri dönecek.

1.  Ned Stark, Akgezen olarak geri dönecek. loading
Sekizinci sezonun fragmanında, Arya'nın bir şeyden kaçtığı, tamamen korktuğu bir sahne var. Ama hayatında çok fazla şey gören ve deneyimleyen suikastçı Arya'yı ne korkutabilir? Hayatta olan kimsenin onu bu kadar korkutmasına imkan yok ve biz de Ak gezenlerle tanışmaya hazır olduğunu düşünüyoruz. Winterfell'de tüm ölü Stark’ların gömüldüğü bir  mahzen var ve Ak gezenlerin ölüleri kendilerine dönüştürebildiğinden, yine bazı Stark'ları görebilme ihtimalimiz var. Hayranlar, Arya'nın kendi ailesinden biri tarafından kovalanmasının büyük olasılıkla Ak gezenler haline geldiğini ve neden bu kadar korktuğunu anlayabileceğimizi öne sürüyorlar.

2. Bran, Mad King'i delirtti - tıpkı Hodor ile yaptığı gibi.

2. Bran, Mad King'i delirtti - tıpkı Hodor ile yaptığı gibi. loading
Dizide Mad King’in ateşe takıntılı olduğu ve en sevdiği cümlenin “hepsini yak!” Olduğu söylendi. Ama ya deliliği için daha derin bir sebep varsa? Hayranlar, bize bu konuyu çok hatırlatan bir hikayesi olan bir karakteri hatırlıyorlar eskiden Wylis olarak adlandırılan ve Bran'nın bir görüş sırasında genç benliğine müdahalesinden sonra zihinsel engelli olan Hodor .

Peki ya Bran'ın Çılgın Kral ile de bir ilgisi varsa? Pek çok hayran tam olarak ne olduğu konusunda ikna olmuş durumda.

3. Gendry, Cersei ve Robert Baratheon'un çocuğudur.

3. Gendry, Cersei ve Robert Baratheon'un çocuğudur. loading
Şovun yaratıcıları hala Gendry'nin doğumunun gizemini açığa vuruyorlar ve hayranları Gendry'nin sadece bir piçten çok daha fazlası olduğundan eminler. Cersei ve Robert'ın doğumundan kısa bir süre sonra ölen bir çocuğu olduğu söylendi.  Ancak taraftarlar buna inanmak için hiçbir neden olmadığından eminler. Gendry'nin annesinin sarı saçları olduğu da bilinmektedir.

Dahası Cersei'nin ne kadar özverili bir anne olduğu bilinmesine rağmen ölü oğlunu mahzende hiç ziyaret etmediği gerçeği kafaları karıştırıyor . Muhtemelen oğlunun mahzende olmadığını, ancak bir demirci çırağı olarak Fleabottom'da olduğunu biliyordur. Ve nihayet taraftarlar, Joffrey'nin Robert'in piçlerini tasfiyesi sırasında onu kurtarmak için Gendry'yi arayan Cersei olduğunu düşünüyor.Bu teori doğruysa, Gendry Demir Taht'ın gerçek varisidir.


4. Meera Reed, Jon'un ikiz kız kardeşidir.

4. Meera Reed, Jon'un ikiz kız kardeşidir. loading
Evet, doğru okudun! Bran'ın duvarın ötesindeki macerasına eşlik eden ve onu güvenle geri iade eden Meera'nın sadece Jon'un kız kardeşi değil, ikiz kız kardeşi olduğu oldukça popüler bir teori var. Dizi bize, Jon'un Bran'nın görüşüyle doğduğu gün olanları gösterdi. İlginç olan şu ki, Ned Stark orada olan tek kişi değildi.

5. Syrio Forel, Jaqen H'ghar'dır

5. Syrio Forel, Jaqen H'ghar'dır loading
Hayranlar, öyle düşünmemek için çok fazla tesadüf olduğunu söylüyor. Her iki karakter de Braavos'tan, ölüm tanrısına hizmet ediyor ve bir kılıçla çok deneyimli. İkisi de Arya'nın öğretmenleriydi ve üçüncü kişide ona atıfta bulundu. Gösterinin yaratıcıları bize Syrio'nun ölüm sahnesini göstermedi ve Game of Thrones bize öğrettiği şey, eğer birinin gerçekten öldüğünü görmediysek, bundan şüphe etmek için bir nedenimiz var.

6. Jon Snow, Night King olacak.

 6. Jon Snow,  Night King olacak. loading
Birçok kişi Jon'u Demir Taht'ta görmek istiyor, ama muhtemelen tam olarak bu yüzden asla olmayacak, en azından bazı hayranlar ikna olmuş durumda. Ama en önemli karakterlerden biri olduğu için, gerçekten önemli bir şey yapmak zorunda. Ak gezenlere olan uzun vadeli saplantısını dikkate alan hayranlar, herkesi onlardan kurtaracak kişi olacağını iddia ediyor. Ve bundan fazlasını yapabilir. Açıkçası, kendini feda edecek ve Night King, olacak ve Westeros'tan uzaklaştıracak  Ak gezenleri sonsuza dek yaşayanlardan uzak tutmak için koruyacaktır.


7. Tyrion Lannister, Demir Taht'ı alacak.

7. Tyrion Lannister, Demir Taht'ı alacak. loading
Bazı hayranlar Tyrion'un Tywin'in oğlu olmadığını, karısı Joanna'nın ve Mad King'in oğlu olduğunu öne sürüyor. Mad King'in Joanna'ya gerçekten ilgi duyduğu bilinmektedir ve eğer Tyrion oğlu ise, Tywin'in ona olan nefretini ve Mad King'e karşı sürekli öfkesini açıklayacaktır. Buna ek olarak, bu, Tyrion'un çocukluğundan beri sahip olduğu ejderhalara olan saplantısını ve Dany'nin ejderhalarının bir zamanlar ona olan iyiliklerinin sebebini açıklayacaktır. Ve bu aslında onu Demir Taht'ın başka bir gerçek varisi yapar.

8. Dizi, Sam'in Westeros'un tarihçesini yazan anılarıdır.

8. Dizi, Sam'in Westeros'un tarihçesini yazan anılarıdır. loading
Dizide gördüğümüz her şeyin bir anlatıcı tarafından anlatıldığını öneren bir teori de var. Ve tabii ki, bu anlatı, sözde Westeros'un tarihçesini yazan, sözde dizinin dayandığı orijinal kitabın yazarı olan George R. R. Martin'i temsil eden Sam Tarly'dir.


Kaynak

İlginizi Çekebilecek Listeler

Kullanıcı Yorumları

Henüz yorum yapılmamıştır.