Ünlü Filmler Hakkında Şaşırtıcı Gerçekler - Cinedb

Matrix'in yaratıcıları , ekrandaki yeşil renkteki sembollerle ilgili nerden ilham almış olabilir? Julia Roberts neden dublör kullandı? İşte Hollywood filmlerinin bazı sahne sırlarını sizlerle paylaşıyoruz!

​1. In Pretty Woman

​1. In  Pretty Woman loading
 In  Pretty Woman  filminde Julia Roberts, çıplak sahnelere tamamen karşıydı. Fakat filmin yönetmeni bir çıkış yolu buldu ve bazı sahnelerde Julia'nın yerini profesyonel dansçı Shelley Michelle oynattı. Filmin afişinde aslında sadece Julia'nın kafasını görüyoruz, vücudunun geri kalanı da dublörüne aittir . Bu arada, posterde, Richard Gere kahverengi saçlı ve filmde zaten gri.

2. Titanic

 2. Titanic loading
Titanic'te, birinci sınıf güvertede akşam yemeğinde oldukça küçük bir sahnenin çekimi neredeyse 2 gün sürdü. Mesele şu ki, bölümde çok önemli detaylar, çok yakın çekim çekimleri, bakışlar ve kısa çizgiler vardı. İkinci gün, aktörler surat yapmaya ve gülmeye başladılar. Leonardo DiCaprio kaplara baktı ve Kathy Bates'e çatallardan hangisinin lobotomi için kullanıldığını bilip bilmediğini sordu.

3. 40 Yaşındaki Bakire

3. 40 Yaşındaki Bakire loading
40 Yaşındaki Bakire filmideki  ağda sahnesini hatırlıyor musunuz ?Steve Carell bu prosedürü gerçek olarak deneyimlemek zorunda kaldı . Yönetmen duyguların gerçek olması gerektiğini düşünüyordu ve her şeyin olması gerektiği gibi çalıştığından emin olmak için sahneyi bir kerede 5 kamera kullanarak çekiyordu.

4. Hangover

4. Hangover loading
Hangover karakterlerinden birinin dişini kaybettiğini göstermek  için yaratıcıların gerçekten karmaşık makyaj teknikleri kullanmaları gerekmedi. Bazı nedenlerden dolayı Ed Helms hiçbir zaman bir dişe sahip değildi, bu yüzden  bazı sahnelerde implantını çıkarmak zorunda kaldı .

5. In Inside Out

5. In  Inside Out loading
In  Inside Out , yaratıcıları ilginç bir detay: Tüm karakterlerin duygularını aynı göz rengi var Joy ve Üzüntü hariç: ikisi de mavi gözleri var . Bunu yaparak, yaratıcılar Sevinç ve Hüzün her zaman bir araya geldiğini vurgulamak istediler.

6. The Shining

6. The Shining loading
The Shining'in yönetmeni  Stanley Kubrick mükemmeliyetçi olduğu için bu kadar ünlüydü. Böylece filmi 17 hafta yerine,51 haftada çekti. Örneğin, Shelley Duvall ve Jack Nicholson arasındaki diyalog sahnesi 127 kez çekildi ve “ İşte Johnny” sahnesini çekmek için sadece 3 gün ve 60 kapıya ihtiyaçları vardı. Bu arada, bu sahneyi çekmek için Jack Nicholson'un (itfaiyeci olarak çalışan) çok kolay kırdığı özel ışık kapıları kullandılar. Böylece, bir sonraki çekimlerde, daha ağır ve daha sağlam kapılar almak zorunda kaldılar.

7. The Matrix

7. The Matrix loading
Röportajlarından birinde The Matrix'in prodüksiyon ve konsept tasarımcısı  Simon Whiteley, ekranlarda ünlü yeşil kod satırları oluşturma ilhamını apon hiyeroglifini karısının yemek kitaplarından aldığını söyledi. 

8. Dallas Buyers Club

8. Dallas Buyers Club loading
Dallas Buyers Club filminin bütçesi  düşüktü. Tüm çekim işlemi boyunca makyaj için sadece 250 dolar vardı. Daha ilginç olan, sette makyaj sanatçısı olarak çalışan Adruitha Lee ve Robin Mathews’in En İyi Makyaj ve Saç Şekillendirme dalında Akademi Ödülü almasıydı. 

İlginizi Çekebilecek Listeler

Kullanıcı Yorumları

Henüz yorum yapılmamıştır.