Ünlü Olmadan Önce Sıradan Mesleklere Sahip 10 Oyuncu - Cinedb

avatar
Anonim Editör

Kimse doğustan oyuncu olamıyor. İşte günümüzde dev yapımlarda rol alan ünlü oyuncuların önceki meslekleri. 

1. CEM YILMAZ - KARİKATÜRİST

1. CEM YILMAZ - KARİKATÜRİST loading
Boğaziçi Üniversitesi’ nde Turizm ve Otelcilik eğitimi alan ünlü komedyen stand-up sahnelemeye başlamadan önce insanları karikatürleriyle güldürüyordu. Bir oyununda da ilk mesleğinin tartıcılık olduğunu söyledi. 

2. NECATİ ŞAŞMAZ - TURİZMCİ

2. NECATİ ŞAŞMAZ - TURİZMCİ loading
Asıl mesleği turizmcilik olan Şaşmaz, eğitimini Kanada'da sürdürmüş, ABD`de 6 yıl yaşadıktan sonra hayatına Ankara'da sigorta acentesi açarak devam etmeye karar vermiş.

3. HALİT ERGENÇ - PAZARLAMACI

3. HALİT ERGENÇ - PAZARLAMACI loading
Okul yıllarında bilgisayar operatörlüğü ve pazarlamacılık gibi işlerde çalışmış, bu sırada para kazanmak için yeri gelince paspas da satmış, karaborsa bileti de. Pencerelere güvenlik ve cam  filmi de yapmış, İstanbul Festivali’nde nota çevirmenliği de, yer göstericilik de... Tekstil fuarında robot kılığında robot dansı bile yapan Halit Ergenç hayal dünyamızı zorluyor.

4. OZAN GÜVEN - TEZGAHTAR

4. OZAN GÜVEN - TEZGAHTAR loading
Son yıllarda Muhteşem Yüzyıl, Fi gibi başarılı yapımlarla ekranlarda boy gösteren oyuncu da bir dönem tezgahtarlık yapmış ünlülerden.

5. YAVUZ SEÇKİN - TEZGAHTAR

5. YAVUZ SEÇKİN - TEZGAHTAR loading
 Ünlü komedyen radyo hayatına başlamadan önce uzunca bir süre hediyelik eşya dükkanında çalışmış.

6. NEJAT İŞLER - SEYYAR SATICI

6. NEJAT İŞLER - SEYYAR SATICI loading
Gülbeyaz adlı dizide canlandırdığı Kadir tiplemesiyle ünlenen Nejat İşler, bir zamanlar Hadi Çaman Tiyatrosu'nun önüne açtığı tezgahlarında kitap satıyordu.  İşler' in şu anda Galatasaray'da iki arkadaşı ile birlikte açtığı 'Tezgah' ismini verdikleri bir kitap kafesi var.

7. FİKRET KUŞKAN - PAZARCI

7. FİKRET KUŞKAN - PAZARCI loading
Önceki mesleği en şaşırtıcı isimlerden olan Fikret Kuşkan, oyunculuktan önce semt pazarlarında iç çamaşırı satıyormuş.

8. ERGUN KUYUCU - İHRACATÇI

8. ERGUN KUYUCU - İHRACATÇI loading
ATV’de yayınlanan Kurtlar Vadisi dizisinde Nafiz karakteri ile izleyici karşısına çıkan Ergun Kuyucu İsrail’den Amerika’ya doğal taş ihracatı yapan bir şirketin ortağı imiş.

9. ŞENER ŞEN - ÖĞRETMEN

9. ŞENER ŞEN - ÖĞRETMEN loading
Liseyi bitirince babası Ali Şen’in de isteğiyle öğretmenlik yapmaya karar verdi. Ama kadro yoktu.  Bu arada  para kazanması da gerekiyordu; işportacılık yaptı, eşarp sattı. Sirkeci’de kurduğu tezgahta eşarp satarken, daha ilk gün zabıtalara yakalandı. Ehliyet alıp Kasımpaşa- Eminönü hattında dolmuş soförlüğü yaptı. Bir iplik fabrikasında iki yıl işçi olarak da çalıştı.

10. CANAN ERGÜDER - GARSON

10. CANAN ERGÜDER - GARSON loading
Güzel oyuncu, verdiği bir röportajda eki mesleği ile ilgili şu şekilde konuştu: “Türkiye’ye dönmeyi hiç düşünmüyordum. Çünkü o sırada evliydim. ‘Bıçak Sırtı’nda rol almak üzere Türkiye’ye döndüm. Sonra Erol Avcı beni ‘Bıçak Sırtı’ndan sonra, Binbir Gece’ye geçirmek istedi. Ben de hayır diyemedim. Çünkü, ‘Ben ne yapacağım, Amerika’ya dönüp bir daha garsonluk mu yapacağım’ dedim.

İlginizi Çekebilecek Listeler

Kullanıcı Yorumları

Henüz yorum yapılmamıştır.