Vizyonda Bu Hafta (19 Ekim 2018) - Cinedb

avatar
Anonim Editör

Ekim ayının son günlerine doğru sinema salonları birbirinden güzel filmleri ağırlıyor. İşte 19 Ekim 2018 filmleri!

Cehennem Festivali / Hell Fest

Vizyon Tarihi: 19 Ekim 2018
Tür: Korku 2018

Yönetmen: Gregory Plotkin

Oyuncular: Bex Taylor-Klaus, Reign Edwards, Amy Forsyth, Christian James

Konusu: Üniversite öğrencisi bir genç kız olan Natalie, çocukluğundan beri en iyi arkadaşı Brooke ve onun ev arkadaşı Taylor ile birlikte Hell Fest'e gider. Bu festival Cadılar Bayramı'nda düzenlenen ve labirentleri, eğlenceli oyunları ve dev panayır alanıyla şehri dolaşan bir etkinliktir. Her yıl binlerce genç, bu korku karnavalında eğlenmek için Hell Fest'i takip etmektedir. Ama bir ziyaretçi için Hell Fest bir cazibe merkezi değil bir avlanma yeridir. Gözler önünde cinayet işleyip dekor ve kurgu kılıfına uydurabilmenin ve eğlenceye kendilerini kaptırmış dikkatsiz kurbanları kolaylıkla avlayabilmenin mümkün olduğu festival, bu yılki katılımcılar için oldukça tehlikeli olacaktır. 

Anons

Anons loading
Vizyon Tarihi: 29 Aralık 2017
Tür: Dram 2017
Yönetmen: Halil Kardaş

Yönetmen: Mahmut Fazıl Coşkun

Oyuncular: Ali Seçkiner Alıcı, Tarhan Karagöz, Murat Kılıç, Şencan Güleryüz, Serkan Ercan, Erdem Şenocak, Sanem Öge

Konusu: Ordudan atılmış 4 asker, 1963'ün Mayıs ayında bir gece yapılması planlanan darbenin İstanbul ekibi olarak İstanbul Radyosu'na girerek darbe bildirisini okumakla görevlidir. Güçlü bir ses tonu ve inandırıcı ifadelerle okunan bir bildirinin, halk desteğini ele geçirmelerinde hayati önem taşıyacağına inanmaktadırlar. Ancak gece boyunca hesaba katmadıkları şeylerle karşılaşacaklardır.

Ay'da İlk İnsan / First Man

Vizyon Tarihi: 19 Ekim 2018

Yönetmen: Damien Chazelle

Oyuncular: Ryan Gosling, Claire Foy, Kyle Chandler, Pablo Schreiber, Ciaran Hinds, Jason Clarke, Ethan Embry, Corey Stoll, Christopher Abbott, Patrick Fugit, Lukas Haas, Brian d'Arcy James

Konusu: Film, astronot Neil Armstrong'un hayatının 1960'lardaki dönemini konu alıyor. Armstrong'un 1969'da Ay'a ayak basan ilk insan olduğu yolculuğa giden süreçte hem NASA'da yaşananlar, hem de Armstrong'un özel hayatı ve eşi Janet'la ilişkisi filmde yer buluyor.

Bir Yıldız Doğuyor / A Star Is Born

Vizyon Tarihi: 19 Ekim 2018

Yönetmen: Bradley Cooper

Oyuncular: Bradley Cooper, Lady Gaga, Sam Elliott, Dave Chappelle, Anthony Ramos, Bonnie Somerville

Konusu: Bir zamanların ünlü country şarkıcısı Jackson Maine artık kariyerinde düşüşe geçtiği bir dönemi yaşarken Ally adında yetenekli ancak tanınmamış bir genç müzisyenle tanışır. Ally ile kısa sürede yakınlaşan Jackson, aynı zamanda genç yıldız adayının tanınmasına yardımcı olacaktır.

Karlar Prensi Elliot / Elliot the Littlest Reindeer

Yönetmen: Jennifer Westcott

Konusu: Elliot devasa bir kalbi ve büyük bir hayali olan minyatür bir attır. İçinde yaşadığı evcil hayvan çiftliği, Rengeyiği Eğitim Kampı olunca, büyük amcası ile birlikte yürüttüğü çiftliğin keçilerini gütme işi, ona sıkıcı gelmeye başlar. Elliot aslında bir rengeyiği olmak ve Santa için çalışmak ister. Bütün zorluklara rağmen Elliot ve en iyi arkadaşı Hazel, onun tam bu işe göre bir at olduğunu kanıtlamak için işe koyulurlar.

Sevgili Komşum

Vizyon Tarihi: 19 Ekim 2018
Tür: Komedi 2018
Yönetmen: Tanay Abbasoğlu

Yönetmen: A. Taner Elhan

Oyuncular: Selin Şekerci, Sezin Akbaşoğulları, Selim Bayraktar, Erkan Can, Emre Altuğ, Serap Matyaş, Ozan Bilen, Ayşen Gruda

Konusu: Şale Apartmanı, içerisinde türlü insanların barındığı bir apartmandır. Herkes tarafından sevilen bir kapıcı, mutlu bir evliliğe sahip bir çift, mahallelinin kedilerinin sevgilisi yaşlı teyze ve meraklı komşular... Günlerden bir gün genç bir kadının hastaneye kaldırılması ve ardından bir başka kadının taşınması apartmanın hareketlenmesine neden olur. Yeni komşu sığınma evinden gelen genç bir kadındır. Sıkıntılı bir geçmişe sahip olan kadın, yeni erkek arkadaşı ile birlikte hayatında yeni bir başlangıç yapar. Kurduğu yeni dünyasında kendisini hiç olmadığı kadar güvende hisseder. Peki, gerçekten de güvende midir? Şale Apartmanı'na taşınarak hayatına birçok insanı katan kadın gerçekte kime güvenmelidir?

Tuzdan Kaide

Yönetmen: Burak Çevik

Oyuncular: Zinnure Türe, Dila Yumurtacı, Esme Madra, Banu Fotocan, Elit İşcan, Nihal Koldaş, Reyhan Özdilek, Ayşe Demirel, Bahar Çevik, Nazan Kesal

Konusu: Zamanda takılı kalmış otuzlu yaşlarındaki lanetli bir kadın, mağarayı andıran bir odada yaşar. Şehre yaptığı ender ziyaretlerde, iblislerin musallat olduğu bir sandalcıyla sohbet eder. Eski bir televizyon tamircisi, terk edilmiş bir botanik bahçesi, masa tenisi oynanan ücra bir bodrum katı gibi şehrin muhtelif yerlerinde ikiz kardeşini arar. Zamandan kopmuş, mekânı belirsiz bu yolculukta, aynı rüya tekrar tekrar anlatılır.

Keşif Çanakkale

Yönetmen: A. Volkan Kocatürk

Oyuncular: Burak Can, Sude Zulal Güler, İbrahim Yıldız, Yurdaer Okur, Rüzgar Aksoy, Pelin Akil

Konusu: Esma, Berk ve Hasan, Keşif adında bir oyun yardımıyla gündelik hayatın dertlerinden kaçmaya çalışan 3 gençtir. Aslında birbirinden son derece farklı hayatlar süren bu 3 genç, mistik bir şekilde oyunun içine çekilerek bir araya getirilir. 100 yıldan daha uzun zaman geriye, Çanakkale Savaşı yıllarında Çanakkale'ye düşen gençler, son derece gerçekçi gözüken bu dünyadan çıkabilmek için çıkışı ararlarken, savaşın ortasında kalacak, savaşta yaşananlara bizzat tanık olacaklardır.

Troller ve Dinozorlar / Trolled

Vizyon Tarihi: 20 Aralık 2018

Yönetmen: Alex Sebastian

Konusu: Bir ejder Trol krallığını ele geçirmek için kötü planlar hazırlamaktadır. Ancak Prenses Cupcake ve onun cesur arkadaşları yaramaz troller ve bir avuç sihirli yaratık güçlerini birleştirirse Trol krallığını kurtarabilir.

El Ummar

El Ummar loading
Vizyon Tarihi: 19 Ekim 2018
Tür: Korku 2018
Yönetmen: Tuncer Gürbüz

Yönetmen: Tuncer Gürbüz

Oyuncular: Mustafa Miraç Kaya, Emin Gümüşkaya, Aysun Güven, Esra Öztop, Zeynep Şahin, Nurdan Paksoy, Hasan Üzer, Madina Normatova, Can Şallıoğlu

Konusu: Miraç 35 yaşında dini vecibelerine düşkün bir medyumdur. Ailesini küçük yaşta trafik kazasında kaybeden Miraç babaannesi Döne'nin yanında kalmaya başlar. Döne kötü büyüler yapan bir büyücüdür ve yaptığı büyülerde Ummar isimli bir cinden yardım almaktadır. Miraç babaannesinin yaptığı kötü büyülerden rahatsız olur ve babaannesinin yanından kaçarak İstanbul'a yerleşir.

Anaokulu Öğretmeni / The Kindergarten Teacher

Yönetmen: Sara Colangelo

Oyuncular: Maggie Gyllenhaal, Gael Garcia Bernal, Rosa Salazar, Michael Chernus, Anna Baryshnikov, Ajay Naidu, Parker Sevak

Konusu: Bir anaokulunda öğretmen olan Lisa Spinelli, oldukça sıkıcı bir hayat yaşamaktadır. Hayatındaki en heyecan verici olay, akşamları katıldığı şiir atölyesidir. Günün birinde öğrencilerinden Jimmy'nin şiir konusunda aşırı yetenekli olduğunu fark eder. Çocuğun farklı bir eğitim alması gerektiğini düşünse de ailesinin bu konuda daha tutucu bir tavır takınması, 40 yaşındaki öğretmeni harekete geçmeye, hatta haddini aşacak işlere kalkışmaya itecektir.

 

 

 

İlginizi Çekebilecek Listeler

Kullanıcı Yorumları

Henüz yorum yapılmamıştır.