Vizyonda Bu Hafta (26 Ekim 2018)

avatar
Anonim Editör

Başta Müslüm filmi olmak üzere vizyona giren 10 film!

Müslüm

 Müslüm loading

Yönetmen: Ketche, Can Ulkay

Oyuncular: Timuçin Esen, Zerrin Tekindor, Ayça Bingöl, Erkan Can, Taner Ölmez, Erkan Avcı, Şahin Kendirci, Turgut Tuncalp, Caner Kurtaran, Goncagül Sunar, Güven Kıraç, Erkan Kolçak Köstendil, Altan Erkekli

Konusu: Çocuk yaşta, tesadüfen girdiği Adana Halkevinde bağlama ustası Limoncu Ali'yle tanışan Müslüm Gürses, kendisinden hem müzik bilgisi hem de ilerleyen yaşlarında sık sık hatırlayacağı çok önemli hayat dersleri alır. Limoncu Ali, bir öğretmen olmasının ötesinde çocuk Müslüm'e şefkat gösterir, bir nevi babalık yapar.

Cadılar Bayramı / Halloween

Cadılar Bayramı / Halloween loading

Yönetmen: David Gordon Green

Oyuncular: Jamie Lee Curtis, Judy Greer, Virginia Gardner, Nick Castle, Will Patton, Toby Huss, Miles Robbins, Haluk Bilginer

Konusu: 40 yıl önce Cadılar Bayramı'nda Haddonfield'da akıl hastası maskeli katil Myers'ın elinden son anda kurtulan Strode, aradan geçen bunca yıla rağmen Michael Myers'ın düşüncesini aklından atamamıştır. Kendini koruyabilmek için eğitimler almış, evini son teknoloji güvenlik aygıtlarıyla doldurmuştur. Günün birinde Myers, tutulduğu akıl hastanesinden kaçınca Laurie, bu sefer daha hazırlıklı bir şekilde katille yüzleşecektir.

Napoli'nin Sırrı / Napoli Velata

Napoli'nin Sırrı / Napoli Velata loading

Yönetmen: Ferzan Özpetek

Oyuncular: Giovanna Mezzogiorno, Alessandro Borghi, Anna Bonaiuto, Peppe Barra, Biagio Forestieri, Luisa Ranieri, Maria Pia Calzone, Carmine Recano, Angela Pagano

Konusu: Napoli'de yaşayan Adriana bir partide tanıştığı Andrea'dan çok etkilenir ve geceyi birlikte geçirirler. Hayatının aşkını bulmuş olabileceğine inanan Adriana, ertesi günkü buluşmayı iple çeker, ancak Andrea gelmez. Adriana için takip eden günler, oldukça zor geçecek, gizemlerin açığa çıkması ise zaman alacaktır.

Bebek Geliyorum Demez

Bebek Geliyorum Demez loading

Yönetmen: Hakan Cigaoğlu

Oyuncular: Başak Parlak, Ali İl, Cezmi Baskın, Seray Gözler, Mehmet Ali Kaptanlar, Sema Atalay, Nazlı Tosunoğlu Bahtiyar Engin, Melih Selçuk, Feride Çetin

Konusu: Kurumsal hayattan kurtulup başarılı bir yazar olmak isteyen Beste, hiç beklemediği bir anda hamile olduğunu öğrenir. Bu küçük sürpriz sadece Beste ve Alper’in değil, takıntılı ailelerinin ve birbirinden garip arkadaşlarının da hayatlarını etkileyecektir. Beste bir yandan mide bulantıları, hormon atakları, uyku basmalarıyla dolu hamilelik serüveniyle baş ederken bir yandan hayallerine kavuşabilecek midir?

Kötülük İçinde / The Bad Nun

Kötülük İçinde / The Bad Nun loading

Yönetmen: Scott Jeffrey

Oyuncular: Becca Hirani, Lucy Chappell, Tiffany-Ellen Robinson, Thomas Mailand

Konusu: Aesha Wadia bir süreliğine derslerine odaklanabilmek için kafasının rahat olacağı ve annesinin ayarladığı şehir dışında bir eve yerleşir. Akşam vakti kapısına onunla konuşmak istediğini söyleyen bir rahibe gelir. Gece ilerledikçe rahibenin korkutucu yüzü yavaş yavaş ortaya çıkacaktır.

Katil Avcısı / Hunter Killer

Katil Avcısı / Hunter Killer loading

Yönetmen: Donovan Marsh

Oyuncular: Gerard Butler, Gary Oldman, Common, Linda Cardellini, Zane Holtz, Michael Nyqvist, Toby Stephens, Henry Goodman

Konusu: Rusya Devlet Başkanı Zakarin, bir deniz üssü ziyareti esnasında kendi devletinin Savunma Bakanı Dmitri Durov tarafından esir alınır. Devlet başkanını kurtarma görevi daha öncesinde büyük bir saha tecrübesi olmayan bir denizaltı kaptanı Joe Glass'a verilir. Glass, Amerikan Deniz Kuvvetleri'nin de yardımıyla Rus karasularına geçip başkanı kurtararak potansiyel bir 3. Dünya Savaşı'nı önlemeye çalışacaktır.

Acemi Hırsız

Acemi Hırsız loading

Yönetmen: Esat Şekeroğlu

Oyuncular: Coşkun Göğen, Hüseyin Elmalıpınar, Ayşegül Kaygusuz, Necdet Kökeş

Konusu: Acemi Hırsız filmi, bir grup deneyimsiz hırsızın değerli bir kolyeyi çalmak isterken başlarından geçen olayları anlatıyor.

Müze / Museo

Müze / Museo loading

Yönetmen: Alonso Ruizpalacios

Oyuncular: Gael Garcia Bernal, Leonardo Ortizgris, Simon Russell Beale, Lynn Gilmartin, Alfredo Castro, Ilse Salas

Konusu: 1985 yılında, veterinerlik bölümünden mezun olamamış, 30'lu yaşlarına gelmelerine rağmen halen bir baltaya sap olamamış Juan Nuñez ve Benjamin Wilson hayatlarını anlamlı kılmak için daha önce hiç denenmemiş bir işe girişirler. Mexico City'deki Antropoloji Müzesi'nde bulunan çok değerli parçaları Noel gecesi çalmayı başarırlar. Bu olay ülkede büyük infial yaratır ve iki kafadar, Meksika devletinin aradığı en önemli iki kişi haline gelince kaçmak zorunda kalır.

Rafadan Tayfa: Dehliz Macerası

Rafadan Tayfa: Dehliz Macerası loading

Yönetmen: İsmail Fidan

Konusu: İstanbul'un eski semtlerinden birinde bulunan evlerin sağlam olup olmadıkları araştırılırken, evlerin yıkılacağı dedikodusu ayyuka çıkınca Kuşçu Baba evlerin yıkılamayacağını, çünkü mahallede İstanbul'un çok eski dehlizlerinden birinin bulunduğunu söyler. Unutulan İstanbul Dehlizleri adlı kitaptaki dehlizi aramaya başlayan Rafadan Tayfa, mahalleyi kurtarabilmek için el ele verip mücadele edecektir.

Çirkin Kral Efsanesi / The Legend of the Ugly King

Çirkin Kral Efsanesi / The Legend of the Ugly King loading

Yönetmen: Hüseyin Tabak

Konusu: Yılmaz Güney'in ailesi, arkadaşları, filmlerinde birlikte çalıştığı oyuncular ve dünya sinemasının önde gelen isimleri, Türkiye topraklarından çıkan en önemli yönetmenlerden Güney'in hayatına ve sanatına ilişkin yorumlarını Hüseyin Tabak'ın 7 yılda tamamladığı belgeselde paylaşıyor. 

İlginizi Çekebilecek Listeler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamıştır.